Како да направите ирваси од Фимо или полимерна глина

ирваси од глина

Во ова туториал Е ве научам да моделирате глава на смешен човек Ирска ирваси или полимерна глина, совршен за закачување Новогодишна елка, да се залепи на а честитка, или до декорација кој било агол од куќата.

Материјали

Да го сториме Ирска ирваси или полимерна глина ќе ви треба овој материјал во следниве бои:

 • Светло кафено
 • Темно кафеаво
 • Црвена
 • Бланко
 • Црна

Чекор по чекор

Да започнеме со моделирање на Ирваси од фимо или глина создавање на база, што е Cabeza, и потоа додадете ги сите ваши детали.

 1. Направете топка од светло-кафеава боја.
 2. Завртете го со дланката од едната страна за да создадете форма на јајце.

Cabeza

Да го сториме муцка.

 1. Со нож, обележете линија низ дебелиот дел.
 2. Тоа ќе биде линијата што оди од носот до устата.
 3. Со шил, направете дупка каде што ќе заврши линијата.
 4. Така ќе ја создадете устата.

уста

Да го сториме тоа носот.

 1. Направете црвена топка, ако сакате да ја превртите за да ја издолжите малку.
 2. Залепете го на почетокот на линијата што сте ја направиле во претходните чекори.
 3. Залепете бела линија на страната на носот за да симулирате сјај.

носот

Ајде сега очи.

 1. Создадете две мали бели топчиња.
 2. Завртете ги напред и назад за да ги истегнете.
 3. Здроби ги.
 4. Лепете ги на едната страна.

очи

 1. Залепете ги очите на лицето.
 2. Залепете две црни топчиња на нив за да ги направите зениците.

Ученици

 1. Исто така, направете две црни линии.
 2. Залепете ги над очите за да ги направите веѓите.

cejas

Да ги направам уши.

 1. Создадете две мали топчиња од светло-кафеава боја.
 2. Завртете ги топчињата од едната страна за да создадете две капки.
 3. Скршете ги капките.
 4. Со ножот обележете линија низ овие капки.

уши

 1. Залепете ги ушите на главата.

лепи уши

Конечно, ние ќе го направиме тоа рогови.

 1. Создадете две потемни кафеави топчиња.
 2. Истегнете ги со тркалање напред и назад.
 3. Обележете хоризонтални ленти со нож.
 4. Залепете ги роговите со малку свиткување, така што ќе бидат заоблени.

рогови

И ќе го имате своето reno подготвени за украсување во Божиќ. Ова е резултат.

reno


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.