Печат ананаси на стари фармерки

ананас2

Поздрав пријатели на ManualidadesON, денес ви донесуваме супер летен пост и најново. Како што веќе знаете, theвезден тренд на последните летни сезони се отпечатоци од овошје. Ако минатата година беа лубениците кои го зазедоа првото место во трендовите за печатење, оваа година, таа е исфрлена во втор план, оставајќи им го првото место на ананасите.

Во ова упатство ќе научите како да направите А. маркичка од ананас и украсете некои фармерки. Идеално упатство за покажување на овие топли и сончеви летни денови.

материјал

 1. Бришач. 
 2. Секач. 
 3. Некои фармерки. 
 4. Пенкало 
 5. Боја од ткаенина. 

Proceso

ананас 1 (копија)

Takeе ја земеме гумата и ќе нацртаме ананас на неа. Не ставајте премногу детали затоа што ќе ви биде премногу тешко да го испечатите јасно.

Подоцна, со машината ќе го пресечеме надворешниот дел од ананасот оставајќи го релјефот на печатот.

ананас (копија)

Потоа, со четка, ќе нанесеме текстилна боја на печатот и ќе ги удриме ананасите на фармерките, ќе ги оставиме да се исушат и ќе ги имаме подготвени да ги носат.

До следната самодоверба! Ако ви се допадна, не двоумете се да споделите и испратете ни ги вашите прашања и коментари.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.