Како да ги завиткате подароците за деца

Како да ги завиткате подароците за деца

Имаме три многу оригинални идеи за пакување подароци што можат да се користат во подароци за деца. Станува збор за покривање на кутиите со многу едноставна хартија и за да можете да создадете три мали занаети, така што тие ќе се издвојуваат по нивната боја. Овој занает можете да го видите чекор по чекор во нашето демонстративно видео.

Материјалите што ги користев за подароците се:

 • Три кутии со различна големина (би требало да го имаат подарокот внатре)
 • Обична кафеава хартија за завиткување
 • Лист бела хартија за завиткување
 • Декоративен кабел или конец
 • 3 големи bвона во металик боја
 • Широка розова украсна лента
 • Големи обоени дрвени монистра
 • Свилена нишка
 • Обоени мониста како Хама монистра
 • Топол силикон и нејзиниот пиштол
 • Целофан
 • Тијарес

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Ние ги завиткаме сите подароци со избраната хартија. Некои ќе одат со кафеава хартија, а оние што се посакуваат со бела хартија. Боите се едноставни затоа што не сакаме ништо друго да се издвојува освен декоративни елементи да бидат поставени.

Втор чекор:

Подарокот што го завиткавме во бело, ќе го завршиме украсна нишка. Прицврстуваме еден од неговите краеви во задниот дел со целофан и веќе почнуваме да го правиме првиот свиок. На лицето на кутијата ставаме едно од theвона и продолжуваме да се завиткуваме со јажето. Вкупно ќе се свртиме трипати и ќе ставиме ellвонче на лицето. Кругите што остануваат зад ложата Ние ќе ги одржиме со целофан.

Трет чекор:

Во свилената нишка ставаме Хама монистра кои се комбинираат со различни бои. Ние ги запечатуваме врвовите на монистра давајќи неколку врти со конецот на мушка и во секој вртете врзете јазол. Со веќе направениот ред на монистра, ја формираме јамката и ја ставаме во кутијата, во точката каде што ќе ја избереме, ќе додадеме неколку капки силикон за да го поправиме.

Четврти чекор:

Ние ги ставаме нашите украсна лента внатре во дрвените мониста. Можеме да ставиме помеѓу 5 или 6 во зависност од тоа колку е голема кутијата. Ги поправаме монистрата во кутијата со силиконска точка за да не се помрдне и долгорочно го завиткаме подарокот за да завршиме напред со јазол и лак.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.