Како да ги обележам наметките со името на моите деца без шиење

Како да ги обележам наметките со името на моите деца без шиење

Слика| craftsmoreeasy блогспот

Соочени со почетокот на новата академска година, сигурно ќе сакате да го имате готов сиот училишен прибор што ќе им биде потребен на вашите деца. Од униформата и ранецот до книгите, куферот за молив и пенкалата. Исто така училишни бебиња кои ќе ја заштитат детската облека од флеки од маркери и бои во нивните часови или од дамки од кал на одмор.

Училишните бебиња обично се со ист стил, па за секој ученик да го идентификува своето, најдобро е да го означите со името на секое дете. Во случај да сакате да знаете како можете означете ги наметките со името на вашите деца, тогаш ви претставуваме многу едноставен метод како да го направите без шиење. Ајде да го направиме тоа!

Како да ги обележам наметките со името на моите деца без шиење: со боја и четка

Доколку немате време да го извезете името на вашето малечко на неговото бебе и барате брз и лесен метод за извршување на задачата, ве советувам да пробате насликајте го вашето име на крпата со четка.

Материјали за сликање на името на наметка

 • Добра четка
 • Малку боја за ткаенина во боја по ваш избор
 • Некој весник или тврда абсорбента хартија
 • Хартија за следење за пренос на името
 • Молив и иглички за држење на весникот или впивачката хартија
 • Како да обележите наметки со боја

Чекори за обележување на наметките со името на моите деца без шиење

 • Првиот чекор што треба да го направите за да ги обележите наметките со боја е да го измиете бебето и да го испеглате. Обидете се да не користите омекнувач при ова прво перење бидејќи може да ја одбие бојата.
 • Откако ќе се исуши, изберете ја областа на наметка каде што ќе го насликате името. Израмнете ја ткаенината и со помош на некои иглички ставете впивачка хартија на задната страна.
 • Следно е време да се долови името на детето на бебето. Можете да го направите тоа рачно со молив или со шаблон од Интернет кој има убав фонт.
 • По. насликајте со четката и насликајте го името на платното. Ако сакате да му дадете друг стил, можете да поминете преку работ со црна боја за да го истакнете името. Подоцна, оставете ја бојата целосно да се исуши и користете пегла за да ја наместите бојата за да не пука. За да го направите ова, свртете ја мамската ткаенина навнатре или употребете друга ткаенина на врвот на бебето.

Како без шиење да ги обележам смоците со името на моите деца: со фластер

Доколку барате друг начин да ги означите наметките со името на вашите деца без шиење и без употреба на боја, уште едно многу едноставно и ефикасно решение е користете лепенка. Ајде да видиме кои материјали ќе ви требаат и каков е методот на означување на името.

Материјали за означување на името на наметката со лепенка

 • Фластер или подлога за колена што е обложена со железо
 • Ножици
 • Молив
 • Пегла
 • платнено марамче

Чекори за обележување на наметките со името на моите деца без шиење

 • Купете фластер во нијанса што е во контраст со бојата на детскиот шмек.
 • Следно, нацртајте го името на детето со помош на молив со големи букви.
 • Потоа, со ножици исечете ги буквите и оставете ги на страна.
 • Следниот чекор ќе биде да го израмните местото на бебето каде што сакате да ги ставите буквите. Потоа, ставете ја првата буква на местото каде што сакате да ја залепите и не заборавајте да додадете шамија за сеча над неа за внимателно да ја испеглате неколку секунди.
 • Повторете ја оваа акција со сите букви и ќе успеете да ја означите наметката со името на вашите деца без да шиете. Толку лесно!

Како да ги обележам наметките со името на моите деца без шиење: со постојани маркери

Ако немате време и не сакате премногу да се комплицирате кога станува збор за обележување на фустаните со имињата на децата, можете да се одлучите за многу лесна опција: користете трајни маркери.

Материјали за означување на името на наметката со некои маркери

 • Трајни маркери во боја по ваш избор
 • Интернет шаблон ако сакате посебен фонт
 • Парче картон за да не помине мастилото

Чекори за обележување на наметките со името на моите деца без шиење со постојани маркери

Прво, земете го картонот и ставете го помеѓу ткаенината на наметката за да спречите префрлување на мастилото од маркерот што ќе го користите на задниот дел од облеката. Во спротивно, ќе ризикувате да прокрвари и потоа да го оневозможи отстранувањето на дамката.

Потоа земете го постојаниот маркер и шаблонот што го добивте од интернет за да го нацртате името на наметката. Изберете маркер со фини врвови, така што кога ќе го насликате, името да биде почитливо. Исто така, погрижете се да изберете боја што ќе се истакнува во однос на ткаенината на наметката.

На крајот, оставете ја ткаенината да се исуши. И подготвени!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.