Како да дадете чоколади на забавен начин и рециклирање

Забавен начин до давање чоколади е рециклирање стаклена тегла, и персонализирајте го, украсувајќи го по наш вкус, давајќи му наш посебен шмек, сигурни дека секој што ќе ги добие ќе биде воодушевен, ако сака светло чоколадо.

Па, одиме чекор по чекор од нашиот пакет за да дадеме чоколади.

Материјали:

Материјалите што ќе ги користиме во овој занает се следниве:

 • Стаклена тегла.
 • Свилена хартија.
 • Cица
 • Картон.
 • Монистра или украс.

Процес:

 • Willе го подготвиме бродот, ќе ја исчистиме и отстраниме ознаката. За да го направите ова, ќе го потопиме неколку минути во врела вода и лесно ќе излезе. Потоа Crе ја стуткаме ткивната хартија и ќе ја поставиме на дното на бродот.
 • Insideе ги воведеме чоколадите внатре во теглата. Треба да размислиме колку чоколади треба да ја видиме големината на теглата што ни требаат.

 • Ние ќе го украсиме капакот, Placeе поставиме картон или некоја 3Д налепница, така што таа ќе добие волумен. Можеме да си помогнеме со матрици и леплива пена.
 • Ние ќе подготвиме ознака или картичка на картон, за да ја поставите пораката или името на примателот на пример.

Конечно Ние ќе го покриеме и ќе ја поставиме картичката заедно со посакуваната декорација, во овој случај starвезда што ја направив со паста за моделирање и што можете да ја видите со кликнување ТУКА и aвонче. Врзување со кабелот и правење двоен лак за да стане попривлечно. И ние ќе го имаме нашиот брод подготвен да го подариме, совршено за невидлив пријател или детали од последен момент и не сакате да ги пропуштите.

Треба да размислите за украсувањето на комплетот и да ги користите комбинираните бои како во мојот случај играјќи со црвено-бело за да направите попрофесионална тегла за подароци.

Се надевам дека тоа ве инспирирало и дека го правите и ако ви се допадна може да го сакате и споделите на вашите социјални мрежи. Се гледаме на следниот занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.