Како да направите албум со слики од стапчиња за сладолед

Во ова туториал ајде да направиме албум на фотографии користење лединки, рамни дрвени стапчиња или исто така познати како стапчиња на столб.

Материјали

Да го сториме албум на фотографии ќе ви треба следново материјали:

 • Природни / обоени дрвени стапчиња
 • Картон
 • Тијарес
 • Лепак стап
 • Бел лепак
 • Лепливи фигури

Чекор по чекор

Место 8 стапчиња рамо до рамо во вертикална. Залепете стапче хоризонтална на тој ред на дното, и друг ист, но на врвот. На овој начин ќе се приклучите на сите стапчиња.

Исечете лента од картон малку повеќе тесен отколку множеството стапови. Можете да го преклопите како хармоника и дека албумот е целосно отворен и се одвива. Или можете да исечете и преклопите неколку ленти од градежна хартија на половина во форма на книга. Залепете го комплетот стапчиња на првиот лист со бел лепак и истиот на последниот.

со писма y лепливи фигури украсете го албумот лесно. Можете да го направите внатре и надвор.

Помогнете си со точки за лепило, бел лепак или стапче за лепило за да го залепите слики на едноставен начин, и со налепници креирајте забавни композиции на секоја страница.

Овие албуми Тие се одлични да се прават со деца, затоа што се лесно да се направи и развива креативност. Како што имаш природни стапчиња y обоени стапчиња, можете да направите различни дизајни и композиции. Албумот со природни стапчиња е поедноставен и посериозен, за возрасни или постари деца може да биде совршен. Како можете да го украсите со лепила или кој било украс, тоа ќе биде допир со боја и личен допир што можете да му дадете на овој вид албум.

Другиот дизајн е повеќе детето. Совршено е да се направи во колеџ по патувањето во зоолошката градина. Во албумот тие можат да ги залепат фотографиите на животните што ги виделе и на тој начин да се сетат на нивната авантура. Имате илјадници теми и илјадници дизајни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.