Како да направите букет рози, рециклирајќи ремен

Во ова упатство ќе видиме како да се направи букет рози, рециклирање на ременот што не ги користиме. Покрај украсување на просторија, може да ни послужи и како освежувач на воздухот ако на розите им додадеме парфем, ако сакате да видите како сум го направил тоа, не пропуштајте чекор по чекор

Материјали:

 • Кадифен ремен за рециклирање. (Тоа може да се направи и со сечење ленти со густ филц.)
 • Ножици
 • Топол силиконски пиштол.
 • Дрвени стапчиња.
 • Зелена лента за миење.

Процес:

За да го направите овој букет рози потребен ви е кадифен појас, розова, црвена, жолта, бела ... за резултатот да биде пореален. Во мојот случај тоа е ременот на наметката што не го користев, бидејќи има патент и не ми требаше. Ајде да одиме чекор по чекор.

 • Willе го пресечеме ременот на парчиња од околу осум инчи, колку парчиња рози сакаме. Направив букет од половина дузина.
 • Willе го обложиме дрвениот стап со зелен Washy, ако имате цветна лента многу подобро. Мора да биде тенок стап, вид ражничи.

 • Прво, ќе почнеме да ги правиме розите Ние ќе го залепиме ременот со силикон, завиткувајќи го околу едниот крај на стапот.
 • Willе го свртиме ременот и ќе го удриме стапот како што е наведено на сликата.

 • Оваа операција ќе ја повториме до крајност. Со вртење на ременот, тој делува како ливчиња од роза.
 • За да ја завршиме розата, ќе го свиткаме крајот во еден врв, Како што може да се види на фотографијата и ние ќе залепиме со преклопување последен пат.

Makeе направиме рози колку што сакаме и ќе ги сместиме во вазна, Тие ќе изгледаат одлично како декорација и ако додадеме парфем тие ќе бидат совршен освежувач на воздухот за еден агол од дневната соба.

Се надевам дека ќе ве инспирира, за какви било прашања што знаете дека можете да ги направите преку која било од моите социјални мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.