Како да направите сувенири за да ги дадете на мајчинството

Сувенир да се даде во мајчинството

Сакам да можам да го споделам ова упатство за вас сувенири за доставување до породилното одделение.

Оние кои сме мајки, знаеме колку е важно доаѓањето на бебето во семејството.

Знаеме дека треба да бидеме опкружени со нашите најблиски.

 

Секој сака да биде дел од тоа толку посебен моментСекој нестрпливо сака да го запознае тоа суштество кое носи толку многу среќа на секого.

Од таа причина, не можеме да дозволиме цела таа loveубов што луѓето што ќе ни дојдат да ни ја дадат да остане празна. посета на мајчинството.

Како благодарност, ништо подобро отколку да ги искористите деновите пред породувањето и подготви убаво изненадување.

Денес ќе научиме да правиме благодарам картички, убав сувенир што секој сигурно ќе го чува.

Материјали за правење сувенири за давање на мајчинството:

 • Печат картон
 • Калапи (ќе ги најдете подолу, подготвени за зачувување и печатење)
 • Писма што се формираат во името на бебето
 • Цинтас
 • Скорка или чипка
 • копчиња
 • Вежба
 • Тијарес
 • Лепак

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Калапи за правење сувенири за давање на мајчинството:

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Водич за правење сувенири за породилно:

Чекор 1:

Ние го исекуваме калапот на картонот, лепиме фестон или чипка на рабовите.

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Чекор 2:

Со печат лента правиме лак и во центарот лепиме копче.

Ние го залепивме тој лак на тркалата на количката.

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Чекор 3:

Ние ги отсекуваме буквите на истата хартија.

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Чекор 4:

Ви оставам мал совет, кој можете да го користите во разни занаети.

Поминавме малку од руменило околу рабовите, што ќе го направи невозможно да се види каква било несовршеност што може да остане при сечење.

Има специфични производи за тоа во различни бои, но ако го немате дома, ова е добар излез.

Сувенир да се даде во мајчинството

Чекор 5:

Ние го залепиме името на количката, исто така, започнуваме да украсуваме како што сакаме најдобро, во овој случај нанесете бел лак.

Сувенир да се даде во мајчинството

Чекор 6:

поминавме руменило околу работ на количката.

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Чекор 7:

Конечно, имаме закачи го постерот Ви благодарам.

Прободуваме еден од аглите, и го прободуваме и малиот знак, поминуваме лента и вратоврска.

Сувенири кои треба да ги достават до породилното одделение

Значи ние веќе би бил подготвен нашата благодарница.

Сигурно многу ќе ви се допадне!

Ние сме во следната, со многу идеи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.