Како да направите коала приврзок за клучеви со Фимо - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам да моделирате убаво Коала со полимерна глина или Фимо. Како што ќе видите, има приврзок за клучеви да можете да ги декорирате клучевите и да ги носите насекаде, но ако сакате, едноставно можете да го сторите тоа како украсна фигура, или можете дури и да го користите за украсување моливи y пенкала, или за А. Фото рамка. Во секој случај, останете да го видите чекор по чекор и дека можеш направи си.

Материјали

Да го сториме Коала ќе треба полимерна глина, Фимо или каков било вид на глина. Можете да го насликате или да користите паста за моделирање на colores. Ако е така, ќе ви требаат следниве нијанси:

  • Светло сива
  • Грис оскуро
  • Црна
  • Бланко

Itе биде добро да имате а нож со нож да се обележи глината.

Чекор по чекор

Да почнеме со Cabeza y тело на коалата, бидејќи тие се централна форма. Само создадете топката со боја светло сива боја и притиснете малку со дланката на масата, ова малку ќе ја израмни основата и ќе остане исправено.

Да ги направам уши мора да направите две bolas мали со иста боја светло сива боја. Скичкајте ги со прстот. Создадете уште две скршени топчиња многу помали и обоени темно сиво, и лепете ги над ушите. Со нож со нож означете неколку вдлабнатини на работ на увото на врвот. Сега можете да ги залепите на главата на коалата.

La барига тоа е само еден бела топка смачкана. Лепете го на предниот дел на коалата, малку надолу.

На Пити тие се слични на ушите. Повторно правиш две bolas мали обоени светло сива боја и ги смачкаш. Со нож со нож ги правиш истите ознаки на работ на кругот. Овој пат, за стапалата, залепете го темно сивиот круг во центарот и три помали кругови на прстите.

На рацете се двајца капки на боја светло сива боја. За да направите капката да земе топче и да ја превртувате со прстот од едната страна, ќе видите како само тој дел е изострен, а другиот ќе биде кружен.

На очи тие се најлесните. Тие се две мали црни топчиња. Ако сакате можете да симулирате брилијантно со две помали обоени топчиња бланко во секое око. Иако ако е полесно можете исто така насликај го овие мали точки со акрилна боја и помош на а чепкалка за заби или шило.

La носот тоа е црна капка. Како што сте ги направиле рацете, така и носот. Лепете го така што клунот на капката е свртен нагоре.

И ќе завршиш со твоето Коала. Ако сакате да го направите тоа приврзок за клучеви, кликнете на јадицата и почекајте да се исуши. Препорачувам во тој случај да го лакирате во случај да се навлажни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.