Како да направите пилешко од картонски ролни. Рециклирање

Занаетите направени со картонски ролни тие се многу модерни во последно време. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. супер лесно пилешко со ролни тоалетна хартија придружени со јајца од играчки, совршени за украсување на фарма, детски театар или агол од детска соба.

Материјали за правење кокошка

 • Ролни тоалетна хартија
 • Тијарес
 • Правило
 • Лепак
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Сад или сад
 • Пластични јајца

Постапка за правење кокошка

 • За да започнете да земате ролни тоалетна хартија што го имаш дома.
 • Измерете ја должината со линијар и исечете лента од ева гума од бојата што ви се допаѓа најмногу што ја покрива целата контура.
 • Постепено лепете ја пената на картонскиот рол, проверете дали е многу исправена.

 • Откако ќе се нареде ролна од картон, ќе исечеме правоаголник со портокалова ева гума.
 • Ова парче ќе биде врв
 • Преклопете го на половина и исечете го во форма на триаголник.
 • Веќе имаме формиран клун, сега ќе го залепам на лицето на кокошката.

 • Откако ќе се закачи клунот, ќе го обучам лице
 • Willе ги лепам движечките очи.

 • Со црн постојан маркер ќе направам трепки на очите.
 • Со машината за дупчење кругови и некои остатоци од ева гума од други работни места ќе направам неколку кругови за украсување градите на пилешкото.
 • Littleе ги лепам круговите малку по малку за да формирам пирамида.

 • Со црвено срце ќе направам брадите на кокошката, ставајќи го надолу.

 • Да ја завршам кокошката ќе ја поставам сртот Направив со правоаголник од ева гума и заокружување на горниот дел формирајќи бранови.
 • Земете сад од дома и малку играчки или чоколадни јајца и може да ја имате целата своја кокошка.

Се надевам дека ви се допадна оваа идеја, се гледаме следниот пат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.