Како да направите кутија за накит од стапови од дрво и сладолед

кутија за накит за стапче сладолед

Пред некое време една пријателка ме праша дали можам да и направам кутија за накит за да и го чувам накитот. Таа не е девојка која треба да носи многу работи, и во голема мера тие се чуваат. Затоа, решив да ја направам оваа последна за неа и нека има каде да ги чува. Ако сакате да знаете како да направите кутија за накит со стапчиња за сладолед и чаршав, продолжете да читате!

Материјали

 • Стапчиња за сладолед
 • Дрвен лист
 • Молив или маркер
 • Компас
 • Правила
 • Двобојна ева гума (една освен ако не е кафеава)
 • Тијарес
 • сиера

Proceso

занаетчиски идеи со стапчиња за мраз

 1. Трага со владетелот (Користев етикета за да ја направам повеќе визуелна) основата и аглите. Со помош на компасот во аглите, наредете го на средина, за да добиете точен полукруг. Можете да ги направите аглите целосно квадратни, јас направив 10cm x 10cm.
 2. Намали со пилата сите фигури што ги нацртавме.
 3. Лепете ги аглите со белиот лепак. Ако сте многу перфекционист и сакате прав агол, користете кој било предмет на правилна основа со добар агол за да го поддржите. По 5 минути ќе се одржи само по себе.

како лесно и брзо да направите кутија за накит

 1. Додека поминуваат 5 минути за да се придржуваат корнерите, исечете две долги ленти од ева гума. Потоа неколку рунди за декорација.
 2. Започнете со лепење на стапчиња за мраз, на предната и на задната страна. Потоа направете го истото со полукруговите. Ставање и лепење на стапчињата врз нив.
 3. Во последните делови, можеби нема да ви одговараат. Не грижете се, исечете стапче од три нозе, така што сите рабови се добро завршени.

 1. Лепете ги долгите ленти со богата опашка од задниот дел до местото каде што ќе се отвори кутијата за накит.
 2. Место и лепи ги двата кружни црвено на предната страна за да се заврши кутијата за накит.

Можете да му дадете персонализиран допир од напред. Вметнување фотографија, пишување на некои букви и сл. На овој начин тоа ќе биде персонализирано и пофлертно. Се надевам дека сте охрабрени да ја направите оваа кутија за накит, многу е лесна за правење!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.