Како да направите мотивирачки постер, да го поставите таму каде што најмногу ви се допаѓа.

Ако сте како мене, ви се допаѓа летото ... Септември е месец во кој ми треба одредена мотивација за да започнам нова етапа, па затоа решив да направам постер што ќе ме мотивира и ќе ми помогне да извршувам секојдневни работи . Изработена е од дрво и слободна буква, Па, одиме како да направиме мотивациски постер за да го поставиме таму каде што најмногу ти се допаѓа, да видиме што мислите.

Материјали:

 • Дрвена штица од 25 х 17 сантиметри.
 • Креда боја зелена нане.
 • Лента за маскирање.
 • Стринг.
 • Извадете дупки.
 • Мазна шкурка од ронки.
 • Клешти.
 • Црн акрилик.
 • Фина четка.
 • Мастило

Процес:

 • Табелата што ја користев е од капакот на кутијата за вино. Значи, првото нешто што треба да го направите е пресечете ја до саканата големина: 25 х 17 сантиметри.
 • Со помош на клешти извадете ги спојниците или клинците од листот.

 • Потоа измазнете ја површината, за да го направите ова Поминете ја шкурка сè додека нема нечистотии.
 • Направете штитник со лентата за маскирање или како сликар. Во мојот случај го поминав од агол до агол, правејќи дијагонала.

 • Нанесете ја бојата со креда. Ја избрав бојата на нане затоа што ми се допаѓа контрастот со дрвото, но може да ја ставите бојата што најмногу ви се допаѓа или да се комбинира со просторијата. Можете исто така да го насликате со акрилик.
 • Потоа отстранете ја лентата за маскирање и ќе имате многу дефинирана линија.

 • Пронајдете убава фраза што одговара со вас, која ве мотивира и со боја и четка пишува во табелата. Ако сакате, можете да го направите тоа прво со молив.
 • Направете две дупки на врвот на дрвениот фурнир.

 • Поминете го јажето низ нив, завршувајќи со двоен јазол. Тоа ќе биде доволно за да се обеси.
 • Ако сакате фантастичен ефект: сунѓер со малку кафеаво мастило, тоа ќе му даде ефект на стареење.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.