Како да направите обетки во стилот на хипиците

пердуви_ушници

Како ви помина викендот? Дали сте направиле многу занаети? Ние во CraftsOn направивме неколку занаети што ќе ви ги кажуваме во текот на целата недела.

Во овој пост, ќе ви покажеме како да направите неколку фантастични обетки во стилот на хипи со пердуви и монистра.

Материјали

 • Пердуви
 • Основа за обетки
 • Лепак
 • Синта
 • Монистра
 • Постојан маркер
 • Машини

Proceso

во тек

Ние ќе го исечеме прстенот од основата на обетката, а потоа се закачи директно на пердувите. Подоцна ќе ги насликаме пердувите со постојан сребрен маркер за да им даде на пенкалата малку сјај и вкочанетост.

Откако пердувите ќе се исушат, Ние ќе ги закачиме основите на обетките до пердувите со мушка во центарот.

во тек

Друга опција да се создаде А. хипи пердувести обетки е, сечење на основите на обетките на ист начин, се прави јамка со лента и се става на основата на обетката. Потоа, ќе додадеме лепак за да ги додадеме пердувите и како кулминација, можеме да ставиме мушка на лакот.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.