Како да направите организатор на белешка

Организацијата е една од просториите на луѓето кои успеваат да ги исполнат сите свои обврски и одржуваат брзо темпо на работа и активности, понекогаш најдобриот начин да се одржи добра организација е да имате потсетници за активности и други работи на простор како што е организаторот , има многубројни организатори на пазарот, но ако немате буџет да ги купите или едноставно сакате да го направите вашиот по ваш пат, денес ќе ви покажеме како да направите организатор на белешка.

Материјали:

 • Основа на ламбата
 • Стара рамка за слика или рамка за слика
 • Дрвена закачалка за облека
 • вежба
 • Завртка
 • Метални куки
 • Wireица
 • Спреј на бојата што ја сакате

Елаборат: 

Чекор 1: 
Земете ја алиштата и одделете го дрвениот стап, исечете 1/3 од тоа и фрлете го остатокот

Чекор 2:

Земете ја основата на ламбата и дупчете завртка од дното внатре што се осмелува парчето дрво на врвот на основата.

Чекор 3: 

Поставете рамка за портрет или рамка за сликање на врвот на основата и со вежбата продолжете да направите дупка што ќе се осмели рамката и дрвениот дел од основата.

Чекор 4: 

Со шрафцигер, прилагодете ја и поправете ја рамката на основата додека не биде целосно стабилна.

Чекор 5:

Ставете ги металните куки на страните на рамката и потоа закачете ја жицата од нив што ќе формира неколку нивоа за да ги поставите вашите белешки.

Чекор 6: 

Со спреј на бојата што ја сакате, дајте му нова боја на вашиот организатор на белешки и оставете ја да се исуши 12 часа.

Слики: matsutakeblog


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.