Како да направите обвивка за подароци за денот на мајката

како да направите обвивка за подароци за денот на мајката

Изненадување со убава завиткување на подароци за денот на мајката.

На мајчиниот ден и ништо поубаво од давање loveубов и креативност на таа посебна личност во нашиот живот.

Денес во Занаети Вклучено ќе научиме да направете оригинално пакување подароци за денот на мајката.

Без оглед што сте одбрале да подарите, било да е тоа скапоцен камен, додаток, облека, да имаме предвид дека пакувањето каде оди нашиот подарок Толку е важно како што влегува внатре. Бидејќи е толку посебен датум, кој го славиме еднаш годишно, ајде да ја искористиме можноста да дадеме нешто што е возбудливо од амбалажата.

Од таа причина, денес Споделуваме неколку идеи за да направиме обвивка за подароци за Денот на мајката.

Материјали за правење обвивка за подароци за Денот на мајката:

 • Занаетчиска хартија или хартија за завиткување
 • Шарена хартија за завиткување
 • Цинтас
 • Тијарес
 • Мазен картон
 • Лепак
 • Кутија за подароци
 • Мувла на срцето

материјали за завиткување на мајката

Чекори за правење опаковки за Денот на мајката:

Чекор 1:

Ние ја мериме кутијата на подарокот и исечете ја занаетчиската хартија во А. поголема мерка, како да ја завиткате кутијата.

Во овој случај станува збор за кутија за часовници, можете да го направите со користење која било големина на кутија.

чекор 1 Омотот за мајки

Чекор 2:

Ние ја завиткаме нашата кутија со традиционалниот метод што сите го знаеме, како што гледаме на сликата подолу.

чекор 2 Омотот за мајки

Чекор 3:

Отсекуваме правоаголник на хартијата за завиткување.

чекор 3 Омотот на денот на мајката

Чекор 4:

Ние ги преклопуваме рабовите навнатре, така што е уредно и пофино, како што можеме да видиме на сликата подолу:

чекор 4 Омотот на денот на мајката

Чекор 5:

Ние правиме две ленти со иста големина и ние се држиме во кутијата, на двата краја.

чекор 5 Омотот за мајки

Чекор 6:

Над лентата за хартија за завиткување, лепиме лента во друга боја.

чекор 6 Омотот на денот на мајката

Чекор 7:

Ние го исечевме срце на картон, го прободуваме горниот дел и поминуваме лента таму и ги лепиме краевите.

Во срцето можат напиши убава посветеност.

чекор 7 Омотот на денот на мајката

Чекор 8:

Ние го положуваме срцето за под една од лентите што ќе го залепиме во полето, како што можеме да видиме на сликата подолу:

чекор 8 Омотот на денот на мајката

 

Втора опција за друг вид на подарок за денот на мајката, на пример, кошула или додаток, може да биде торба, користејќи ја исти материјали:

Ние сече а голем правоаголник, ги лепиме краевите оставајќи го горниот дел отворен и украсуваме со лента хартија за завиткување и панделки.

торба за подароци на мајката

Soonе се сретнеме многу скоро!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.