Како да направите пиратски брод за рециклирање на деца за деца

Пиратите Тие се ликови што ги сакаат најмалите во куќата затоа што се дел од нивните омилени филмови и авантури што нормално ги гледаат на телевизија. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. Плута за рециклирање пиратски брод и ќе видите колку е лесно да се направи тоа, ќе биде готов за 5 минути. Покрај тоа, тој плови во вода и вашите деца можат да играат во када, базен, итн ...

Материјали за производство на пиратскиот брод

 • Плута од шишиња со вино
 • Еластични ленти
 • Стапчиња за ражен
 • Црна ева гума
 • Васи лента или украсна лента
 • Бел постојан маркер
 • Назабени цик-цак ножици.

Постапка за правење на пиратскиот брод

 • Да ја направиме основата на пиратскиот брод што ни треба 3 тапи.
 • Ставете ги 3-те плута едни до други и закачете ги со гумена лента од едната страна.
 • Направете го истото од другата страна, на овој начин 3-те парчиња ќе бидат совршено сфатени.

 • Сега ќе направам знамето на пиратскиот брод.
 • Исеков парче ева гума што мери 8 х 9 см.
 • Toе започнам со цртање на главата на черепот со бел маркер.
 • Тогаш ќе ги направам вилицата, очите и носот.

 • Откако ќе се обојат претходните делови, ќе направам коски.
 • Прво ќе направам крст, а потоа во секоја точка еден вид срце.

 • Изработката на знамето на бродот е многу лесна, само залепете парче васи лента на стапче за ражен.
 • Преклопете го нагоре и исечете го клунот во форма "V".

 • За да го вметнете стапот за ражен, пробијте две дупки во знамето на пиратот.
 • Направете дупка во тапите и лепете го знамето со врел силикон.
 • Да се ​​направи морето Goingе го исечам овој правоаголник и ќе го мавтам со сина гума ева.

 • Откако ќе се залепат сите морски парчиња, јас ќе го исечам работ со овие розови ножици.
 • Подготвени, го завршивте вашиот пиратски брод за да си играте со него во вода.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.