Како да направите приврзок за клучеви со предиво од маица за рециклирање маичка

Не знам дали ти се случи, но нема како да најдеш приврзокот за клучеви во торбата, Почнувам да гледам од едната, од другата страна, а особено ако брзам. Пред некој ден поправам кошула ... Мислев да направам приврзок за клучеви со некој волумен, така што тој ќе го забележи кога ќе погледне наоколу и ќе го извади првиот пат. Денес дојдов со оваа идеја да видам дали работи за вас, ми беше одлична. Ќе видиме како да направите маичка за рециклирање на приврзок за клучеви.

Материјали:

 • Маица за рециклирање.
 • Сметки.
 • Копче.
 • Нишка и игла.
 • Ножици
 • Перална.

Процес:

 • За овој занает можете да искористите парче кошула што нема да го користите. Но, ако имате предиво дома, не треба да ги следите овие два чекори.
 • Исечете ленти од околу два сантиметри за должината што ја сакате, во мојот случај тоа е триесет сантиметри.

 • Земете ги двата краја на секоја лента со вашите раце и Истегнете се додека не се засука и не ја формира ткаенината.
 • Врзете три ленти до прстенот и направи плетенка.

 • Внесете под некои пет ленти за прстенот и ставете ги во централната точка, како што се гледа на сликата.
 • Засукајте со друга лента од ткаенина веднаш до прстенот и трае неколку кривини. За да го држите, поминете неколку конци со конецот и искористете ја можноста да завршите со поставување на копче.

 • Сега внесете монистра за некои од лентите со предиво од маичката и прицврстете со правење јазол на крајот.
 • Врзи јазли во преостанатите ленти на различни височини и пресечете го со ножиците што останува од крпата.

Поставете го клучот и ќе ја подготвите синџирот на клучеви. Може да го користите и како украс во вашата торба или ранец. Убав додаток за почетокот на годината, веќе работиме на тоа.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Rosa dijo

  Навистина убав и практичен приврзок за клучеви. Јас ги сакам твоите идеи. Благодарам