Како да направите своја хибридна свинче банка за животни, чекор по чекор.

Во ова упатство ви покажувам како да направите своја хибридна свинче банка за животни, чекор по чекорза да се извлечеш од мешавината на животни, Може да биде како што сакате, само треба да ја оставите фантазијата да лета, ќе го обожавате резултатот.

Материјали за реализација на свинче банка:

 • Пластично шише. (Големината ќе зависи од тоа колку голема сакате да излезе вашата свинче банка.)
 • Бел лепак.
 • Молив.
 • Фолио.
 • Ревност.
 • Хартија во весник.
 • Картон.
 • Четка
 • Акрилни слики. (Боите ќе бидат оние што сакате да ги направите свинче банка).

Чекор по чекор:

 • Првиот ќе биде направете го вашиот дизајн со сите животни што ги сакате вклучете во свинче банка, почнувајќи од цртеж на шише
 • Нанесете ги екстензиите, како што се нозе, уши, перки ... со картон, правејќи топчиња од хартија и држејќи го со лентата, така што сè ќе се најде на своето место.

 • Исечете го весникот на парчиња, измешајте го лепилото со вода во еднакви делови, тоа ќе ви помогне залепете ги парчињата весник. Покријте ја целата површина. Ако сакате да се отвори свинче, не ставајте хартија помеѓу капачето и шишето, на овој начин можете да го одвртите капачето и да ја отворите свинче.
 • Нека се исуши неколку часа. Веќе ќе имате форма на вашето монтирано животно.

 • Сега можете да ја примените бојата. Овде можете да ја оставите вашата фантазија да лета, може да биде пореална или имагинарна.
 • Доколку е потребно, нанесете детали со маркер, за тој пореален ефект.

Тоа е совршен занает што може да се прави со деца бидејќи тие се експерти во измислувањето на животните што ги сакаат за нивната свинче банка.

Мешавина од лав со птица, тигар и кит како оваа на вистинската слика ...

Или овој што го меша нилскиот коњ со слон, бубамара, жирафа, пеперутка ...

Јас ве охрабрувам да го пробате, Јас ќе бидам воодушевен што ќе го видам резултатот на која било од моите социјални мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.