Како да направите срца со рециклирање на фармерки

Срца во фармерки 2

Денес ќе ви покажам како да направите украсни срца, рециклирање на фармерки.

Сите сме имале во плакарот неколку фармерки кои се веќе стари или едноставно не ни служи повеќе.

Пред да ги исфрлите, помислете дека можеме прават бесконечности на занаети и украсни елементи со фармерки.

Во оваа можност, ние ќе украсни срца.

Срца што можеме користете за украсување кој било простор во нашата куќа, од врати, ормани, поставете ги на различни места.

Покрај тоа што е оригинално, се прави со фармерки, тоа ни дава и а изглед на земјата идеален за оние кои сакаат стил на декорација земја и весела.

Материјали за правење срца во фармерки:

 • Фармерки со крпеница
 • Нишка и игла во посакуваните бои
 • Мувла на срцето
 • Памук или вата за полнење
 • Копчиња, панделки и сè што сакате да украсите

Срцеви материјали во фармерки

Чекори за правење срца во фармерки:

Чекор 1:

Отсекуваме 2 срца за секоја што ќе ја направиме.

Идеално, срцата треба да бидат идентични по големина и форма, така што подоцна е совршено кога ќе им се придружиме.

како да направите срца во фармерки чекор 1

Чекор 2:

Ние шиеме со шевови спојување на двете срцаОставајќи отворен простор, таму ќе го поставиме памукот или полнењето со вата.

Како да направите срца во фармерки чекор 2

Чекор 3:

Ние го ставаме полнењето, додека нашите срца не станат буцкасти, се затвораме со шевови делот што го оставивме отворен.

Како да направите срца во фармерки чекор 3

Чекор 4:

Ние сече лента од истиот фармер цвест, должината на лентата зависи од тоа колку сакате да ви виси срцето.

Како да направите срца во фармерки чекор 4

 

Чекор 5:

Ние ги спојуваме двата краја на лентата од џин и го шиеме зад срцето.

Како да направите срца во фармерки чекор 5

 

Чекор 6:

Ние украсуваме со панделки и копчињаВо овој случај, одбрав да ставам лак и копчиња точно на врвот на срцето.

Како да направите срца во фармерки чекор 6

Чекор 7:

Идејата е направи неколку срца така што просторот што ќе го украсиме останува со поголема благодат и деликатес.

Тие можат да го направат тоа со различни нијанси на предиво, бидејќи фармерките се комбинираат со сите бои.

Во овој случај, направив уште еден со розова шевови и розова лента.

Фармерки срце со роза

Овие срца се божествени украсување на брави на врати и гардероби.

Тие исто така можат да сторат како кесички, ако додадете било која суштина на полнењето.

Се среќаваме во следната.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Nancy dijo

  како