Како да направите цвеќе од хартија со кругови

Ние сме во пролет и цвеќиња тие се совршен занает за славење. Во овој пост ќе ве научам како да направите цвеќе со кругови од хартија, супер лесно и брзо. Одлични се за украсување на секакви дела како картички, кутии и сл ...

Материјали за правење цвеќиња од хартија

 • Украсени трудови
 • Лепак
 • Кружен удар
 • Помпони или копчиња

Постапка за правење цвеќиња од хартија

 • За да започнете, треба да изберете a ткаеше хартија, ако може да биде двострана со различни дизајни, многу подобро.
 • Мојот е пеперутки, а зелената ф'стаци од другата страна.
 • Со дупчење од дупка кругови треба да направите 8 специјално за да го направите комплетниот цвет и еден за основата, вкупно 9.

 • Преклопете го кругот на половина.
 • Повторно преклопете на половина
 • Отворете го парчето и ќе имате обележан крст
 • Доведете ги двете долни јазичиња во центарот, како што гледате на сликата, оној од десната и оној од левата страна.
 • Превртете ја хартијата.
 • Донесете едно од јазичињата до центарот.
 • Донесете го другото јазиче до центарот.
 • Ние веќе сторивме основното парче да се направи цветот. Направете го истото со 8-те кругови.

 • За да започнам да го формирам цветот што ќе го поставам крст 4 од 8 ливчиња на кругот што ќе биде да ги држи ливчињата.
 • Beе лепам ливчиња со ладен силикон, овој лепак ми овозможува да ги поместувам парчињата ако не ги поставив правилно.
 • Откако ќе се најдат првите четири дела, ќе ги вметнам останатите во центарот на две од претходните.
 • За да го завршите украсувањето на цветот, можете да го ставите во центарот помпони, копчиња или кој било украс што го имате околу куќата.

Можете да направите што повеќе модели сакате, едноставно менувајќи се дизајнот на хартијата.

И тоа е колку лесно сте направиле цвет за да ги декорирате вашите проекти за отпадоци, занаети, картички, итн ...

Запомнете дека ако ја измените големината на кругот, можете да направите многу варијации на овој занает и да го прилагодите на вашите потреби.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.