Како да рециклирате ЦД-а за Божиќ. Елф Дедо Мраз.

 

Во денешниот пост ви донесувам нова идеја каде можете да научите рециклирај cd или дискови дека имате дома и дека не служат затоа што се оштетени или затоа што повеќе не ги користите. Areе направиме елф или дедо мраз елф што можете да го поставите во кој било агол од вашата куќа и да му дадете Божиќен шмек.

Материјали за изработка на Божиќен елф или елф

 • Дискови (ЦД или ДВД)
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Ева гумени удари
 • Шаблон (можете да го преземете подолу)

Постапка за изведување на Божиќниот елф или елф

На ова видео можете детално да видите чекор по чекор како да го направите овој занает, тој е многу едноставен и можете да го прилагодите на вашите потреби играјќи со дизајните.

Се надевам дека ви се допадна многу и ако ви се допаѓа, не заборавајте да ми испратите фотографија, би сакал да ја видам.

Резиме на чекорите за да се направи елфот или елфот на Дедо Мраз.

 1. Преземете го шаблонот и исечете ги сите парчиња.
 2. Монтирајте ја главата.
 3. Изградба на капа.
 4. Дизајнирајте го лицето.
 5. Украсете ја шапката.
 6. Обликувајте го телото.
 7. Ставете 3 starsвезди на врвот на ЦД.
 8. Лепак на нозете заедно.
 9. Чевлите.
 10. Формирајте ги рацете.
 11. Додадете ги рацете
 12. Спојте ги телото и главата.
 13. Напишете ја пораката „Среќен Божиќ“.

Еве ти Шаблон за да можете да го преземете и да ги исечете сите делови. Се гледаме на следното упатство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.