Како да рециклирате закачалки за украсување на бебешка соба

Бебе соба Тоа е место кое треба да биде убаво и пријатно за да го прими новороденчето. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. знак за добредојде со името на бебето. Супер е лесно и ќе рециклираме закачалки за ткива, маици и слично, што обично не ги користиме и завршуваат во ѓубре.

Материјали за изработка на постер за расадник

 • Картон
 • Закачалки
 • Секач и владетел
 • Бои
 • Обоена ева гума
 • Постојани маркери
 • Ева гумени удари
 • Подвижни очи
 • Пиштол за топол лепак
 • Шаблон (можете да го преземете подолу)

Постапка за изработка на плакат за расадник

На ова видео можете да видите чекор по чекор како да се заврши оваа работа. Можете да го прилагодите како сакате и ќе биде убаво.

Чекор по чекор (Резиме)

 1. Исечете лента од картон од 10 x 38 см.
 2. Залепете ја закачалката во центарот.
 3. Насликајте го картонот со боја на креда.
 4. Исечете ги парчињата за бебиња и соберете ги.
 5. Насликајте ја закачалката.
 6. Насликајте ги буквите од името на дрво.
 7. Направете го последното собрание украсување со starsвезди и букви.
 8. Поставете го грбот.

Овде можете Преземете го шаблонот да може да ги исече сите парчиња.

И досега идејата денес, се надевам дека многу ви се допадна, ако е така, споделете ја за да можат повеќе луѓе да научат да го прават тоа.

Се гледаме многу скоро. Чао !!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.