Како да рециклирате лимени конзерви за да направите кутии за подароци

Рециклирање многу е модерно. Во овој пост ќе ве научам рециклирајте лимени конзерви и ги трансформира во Кутии за подароци оригинално како и овој, каде што можете да ставите кој било детал што сакате за роденден, забава, итн ...

Материјали за рециклирање на алуминиумски лименки

 • Алуминиумски конзерви за конзервирање
 • Ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Лепливи монистра
 • Постојан маркер
 • Владетел и метар
 • Картон

Постапка за изработка на кутијата за подароци

 • За почеток ви треба конзерва, изберете ја големината што одговара на вашите потреби.
 • Измерете ја висината на конзервата и контурата за да исечете лента од ева гума од тие мерења.

 • Поставете ја конзервата со ева гума, го залепив со врел силикон.
 • На парче бела гума ева, обележете ја контурата на устата на конзервата што притиска, така што силуетата останува.
 • Исечете го ова парче и од картон.

 • Залепете го картонот на врвот на пената и исечете го целиот.
 • Потоа отсечете лента од 1,5 см широк од контурата на капакот.
 • Работете внимателно околу картонот со топол силикон.

 • Ставете го капакот на врвот на конзервата за да видите дека двете парчиња совршено се вклопуваат заедно.
 • Сега ќе направам роза, исечете правоаголник од 30 4 x cm приближно
 • Исечете неколку бранови како што гледате на сликата и превртете го ова парче.

 • Ставете малку лепак на крајот од лентата за да ја затворите розата.
 • Отсечени 3 листови во зелена ева гума.
 • Одете лепејќи ги лисјата во центарот на кутијата и во центарот ставете ја розата.

 • Со зелен маркер ќе направам детали за чаршафите.

 • За да го завршам украсувањето на кутијата, ќе го користам сјајни бисери, но можете да ги замените со кој било украс што го имате низ куќата.
 • И така, завршивте совршена кутија за подароци за специјална пригода и поевтина, невозможна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.