Како да рециклирате стаклени тегли. 3 ЛЕСНИ ИДЕИ

Во денешниот пост ќе научиме како да рециклирајте стаклени тегли и ние ќе создадеме 3 кул идеи за украсување на вашата куќа.

Материјали за изработка на 3-те идеи со стаклени тегли

 • Стаклени тегли
 • Сликање
 • Буквар
 • Врски или панделки
 • Лепак
 • Тијарес
 • Украсена хартија
 • Перфоратори за цвеќиња и лисја
 • Салфетки за decoupage
 • Лепак за декупаж
 • Златна боја
 • Четка и вода
 • Чистач на цевки
 • Боја за порцелан или стакло
 • Стаклен маркер

Постапка за разработка на 3-те идеи со стаклени тегли

Во ова видео можете детално да ги видите чекорите што треба да ги следите за да ги извршите овие 3 идеи, не пропуштајте ги.

Резиме на чекори

ИДЕА 1

 • Нанесете буквар низ целиот брод.
 • Боја со креда боја.
 • Насликајте го работ со злато.
 • Исечете ја салфетката.
 • Залепете ја салфетката во тенџерето.

ИДЕА 2

 • Ставете панделки во центарот на теглата.
 • Залепете го цветниот состав
 • Украсете го капакот на теглата со круг на украсена хартија.

ИДЕА 3

 • Насликајте срца со стаклен маркер.
 • Додадете точки со памучна пупка и обојте.
 • Ставете средства за чистење на цевки на работ.

Се надевам дека многу ви се допаднаа овие 3 идеи и дека сте охрабрени да ги направите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.