Како да направите декупажа без брчки со користење на железо.

Декупаж Тоа е техника која се состои од изработка на дизајни со салфетки кои се лепат со лепак. Понекогаш ова попладне е комплицирано и се појавуваат многу брчки во нашата работа, но со техниката што ќе ве научам денес, тоа ќе биде совршено.

Материјали за декупација без брчки

 • Дрвена кутија
 • Боја со креда
 • Четки
 • Украсени салфетки
 • Лепак за декупаж
 • Хартија за печење
 • Решетка
 • Шрафцигер
 • Лак

Постапка за декупација без брчки

Во ова видео можете да ги видите сите чекори што треба да ги следите за да ги извршите decoupage без брчки, Многу е лесно и брзо. Резултатот е совршен и супер мазен.

Можете да го примените на различни материјали и ќе биде исто толку добро, пробајте да видите.

Јас украсив кутија со морски стил, совршена за украсување куќа на плажа или агол што ве потсетува на морето.

ЧЕКОР ОД ЧЕКОР РЕЗИМЕ

 1. Одделете ја кутијата.
 2.  Дамки со дамки.
 3. Насликајте ја кутијата со бојата или боите што најмногу ви се допаѓаат.
 4. Нека се исуши целосно.
 5. Исечете ја салфетката и отстранете ги белите слоеви кои не работат.
 6. Нанесете слој од лепак за декупаж и оставете го целосно да се исуши.
 7. Ставете ја салфетката одозгора, а потоа мрсна хартија.
 8. Ironелезо за една минута работејќи на рабовите.
 9. Извадете ја преостанатата салфетка со датотека или шкурка.
 10. Нанесете слој од лак за да ја заштитите вашата работа.
 11. Оставете ја кутијата да се исуши.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мирта dijo

  Скапоцено, нешто слатко за да се направи убав подарок.

  1.    DonluMusical dijo

   Благодарам