Како да се исушат цвеќињата со глицерин

исушени цвеќиња

Еден од најчесто повторуваните украсни елементи во секој дом се исушени цвеќиња. Тие даваат допир на топлина во секоја просторија и се исто така одлични.

Ок сега пресуши цвеќиња Не е лесно како што може да звучи. Понекогаш, иако ги оставаме да се исушат наопаку со недели, понекогаш тие не завршуваат како што би сакале, или нивната боја не е онаа што ја очекувавме или венеат и она што го добиваме не е убав исушен цвет, но сè што е поинаку . Трикот за да постигнете подобар резултат е да направите а сушење со глицерин. 

Материјали

  1. Цвеќиња 
  2. Глицерин.
  3. Вода 
  4. Контејнер. 

Proceso

Наполнете го садот 3/4 полн со топла вода и додадете 3/4 во чаша глицерин. Потоа воведете ги цвеќињата неколку минути додека не се натопат добро. Откако ќе помине ова време, извадете ги и ставете ги наопаку неколку недели додека не бидат многу суви.

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)