Магнети за свињи со фимо или полимерна глина

Магнети за свињи

Во ова упатство ќе ги украсиме нашите фрижидери малку. Tellе ви кажам како да направите свинчеви магнети со Фимо или полимерна глина. Исто така, ви давам идеја да направите пар свињи и да ги направите позабавни.

Бои ќе ви требаат

За да направите лице од свиња со глина, ќе ви требаат следниве бои:

 • Црна
 • Rosa
 • Бланко

Чекор по чекор да ги направите свинчевите магнети

Да почнеме со лицето.

Свинско лице

 1. Направете црна топка.
 2. Создадете овал со малку истегнување на таа топка.
 3. Ставете го магнетот во центарот на овалот.
 4. Превртете го и нежно притиснете со дланката додека не се израмни малку и магнетот се турка во основата на лицето.

Муцка свиња

 1. Направете розова топка за муцката.
 2. Завртете го во овална.
 3. Ставете го на лицето на свињата.
 4. Израмнете го малку со дланката.

Свиња дупки во носот

 1. Обележете ги ноздрите со шил.

Ајде да ги направиме очите.

Свињачки очи

 1. Направете две бели топчиња.
 2. Здроби ги.
 3. Ставете ги заедно.
 4. Лепете ги на лицето веднаш над свинската муцка.

Ученици од свињи

 1. Направете две црни топчиња за учениците.
 2. Здроби ги.
 3. Лепете ги на очите што штотуку ги направивте.

Ние треба да ги ставиме ушите на тоа.

Свиња уши

 1. Создадете две црни топчиња.
 2. Завртете ги од едната страна за да создадете форма на солза.
 3. Скршете ги капките.
 4. Лепете ги на главата на верата од страна на тркалезниот дел, свиткајте ги малку, така што клунот на капките ќе се сврти напред.

За да биде посмешно, ќе го извадиме јазикот.

Свињачки јазик

 1. Направете црвена топка.
 2. Завртете го малку за да создадете овал.
 3. Обележете линија со ножот.

Прасе свиња

Залепете го јазикот под муцката и ќе завршите свинче.

Можете исто така да направите свиња со лак. Ако сакате да научите како да го направите тоа, можете да го поминете упатството каде што ве учам два начина да се воспостават врски со Фимо, и така ќе имате неколку свињи, што ми се чини смешно.
Свиња со лак

Благодарение на магнетот што го сместивме зад него, можеме да ги ставиме да ги украсуваат во фрижидер или каде било каде може да се закачи магнетот.

Свиња со магнет

И ова е резултат на пар свињи направени со фимо или полимерна глина.

Свињи со магнет


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.