Замок од пелена

Шпански замок

Замок на пелени, тој е оригинален детал што треба да му се даде на новороденче, Па, покрај тоа што е различен подарок, што може да биде персонализиран, тој е практичен и ќе биде одличен за родителите.

Денес во занаетите ON ќе видиме како да го направиме овој замок што се прави со пелени, да одиме чекор по чекор ...

Материјали:

За да го направиме овој занает, ќе ни требаат следниве материјали:

 • Картонски послужавник.
 • Чипка од хартија.
 • Пакет за мали пелени.
 • Сатенска лента.
 • Плишана кукла.
 • Картон.
 • Силна бела нишка.
 • Ножици

Процес:

ПРОЦЕС 1

За да го изградиме замокот, имаме само засукајте ги пелените и прицврстете ги со конец. Поудобно е да го направите тоа со еластични ленти ако имате. Обидете се да не ги гледате многу цртежите и дека има максимално бело место, бидејќи за конечниот состав ќе биде подобро.

Ние ги врзуваме пелените во пакувања од четири или шест, што ќе ни помогне да ја собереме структурата на замокот.

ПРОЦЕС 2

На картонската основа ја поставуваме тантелата и правиме кревет на целата површина, Јас користев околу четириесет и две пелени за ова. Откако ќе завршат, сите се врзани заедно.

На вториот кат кулите се поставени во аглите и тука е поставено полнетото животно, прицврстете сè со конец, така што структурата не се распаѓа.

Во третиот слој кулите се завршени. Темата за прицврстување е покриена со сатенска лента што исто така ќе служи како украс.

ПРОЦЕС 3

За да се заврши декорацијата, се прават конуси со картонот што ќе служи како покриви за кулите. 

CASTILLODESPAÑALES2

И подготвени !!! Можеме да поставиме знак со вашето име за да го персонализираме повеќе или додадете некој друг подарок како што се цуцла, сунѓер, шише ...

Овој замок од пелени е дизајниран за дете, затоа користев небесно сина лента како картонот за покривите, а полнетата играчка е мечка, но ако ги промените боите како розови, виолетови ... ставате цвеќиња, срца. .. може да биде совршено за девојче.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира, се гледаме во следниот занает!.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.