Како да направите кран оригами

кран

Имав идеја да направам А. Направи сам со фигури оригами но тој никогаш не го завршил проектот. Или поради недостаток на време - поточно трпеливост - или поради недостаток на адекватни документи за да се направат фигурите што треба да се направат сам, тој проект секогаш се симнуваше во втор план.

Работата е во тоа што конечно го правев тоа DIY -што ќе видиш следно- со кранови оригами. И откако завршив, помислив дека пред да ти го покажам DIY треба да испратите малку туториал за тоа како да се направи типичното кран оригами Јапонски

Материјали

  1. Хартии во боја (Постојат трудови направени специјално за оригами).

Proceso

Во оваа прилика, направив сè малку повеќе визуелно, така што сите упатство за кран оригами тој е вметнат во фотографиите бидејќи мислам дека ќе биде полесно да се разбере на тој начин.

Чекор 1

Чекор 2

 

Чекор 3

 

Чекор 4

 

Чекор 5

И, во случај да имате какви било прашања, еве едно видео што го најдов на Youtube каде изгледа многу добро како да направите кран.

Поздрав и до следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.