Како да направите круна на принцезата меурче

круна принцеза меурчиња

Една од модните серии кај децата - и не толку деца - денес е, Време за авантура со своите луди ликови и нивните надреални авантури, тие ја привлекуваат публиката поглавје по глава.

Толку многу, тоа Cosplay на серијата - демонстрирајќи ги симпатиите што ги уживаат нејзините ликови - ги нападнаа интернет.  Тука предлагам идеја да се направи Корона од принцезата Баблегум.

Материјали

 1. Ефект на сјај ева гума.
 2. Приклучок за цртање на горната сфера.
 3. Парче сина ткаенина или пластика.
 4. Лента или владетел.
 5. Молив и ножици.
 6. Лепак и пол или пиштол за запечатување на топлина.

Proceso

шема

Вршењето на овој занает нема да ни одземе повеќе од петнаесет минути. Ние ќе ги преземеме гома ева а на задната страна ќе го нацртаме обликот на Круна на принцезата меурче. Доволно е да преземеме некои индикативни мерки за да ја направиме формата како што гледате на фотографиите. Откако ќе се направи скицата, ќе ја исечеме и ќе ја користиме како образец за да го исечеме и внатрешниот дел. Потоа, ќе продолжиме кон закачете ги обете страни земајќи ја предвид закривеноста што треба да се направи за обликот на круната.

Пред да го затвориме кругот на круната, ќе ја измериме контурата на главата за да се увериме во големината што треба да биде. Исто така, ќе ја измериме должината на круната и ќе го исечеме вишокот парче, а потоа ќе ги споиме двата дела на круната. корона. Конечно ќе исечеме сина рунда што ќе служи како мушка во центарот на централната сфера на корона.

До следниот пат!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.