Како да направите мобилна морска школка

Занаети што треба да ги правите во лето

Денес ви го донесувам патот како да направите мобилна морска школка. Toе ти ја кажам вистината, ги имав дома долго време. Тие се едни од оние работи што ги чувам, а потоа луѓето ме прашуваат: „За што го сакаш тоа?“ И штом еднаш го направам занаетот или што и да сакам да направам, велам: „За тоа го посакував!“

Сега кога знаете што ќе правиме и како ги заборавив скоро, да се фатиме за работа!

материјали за украсување со школки

Материјали

 • Две четки (една сува за чистење, и друга за сликање и лакирање)
 • Дрвена боја
 • Лак
 • Морски школки
 • Гранка или стап
 • Нишка, канап или риболов (како во мојот случај)
 • Тијарес

Proceso

како да направите мобилна морска школка

 1. Прво ќе одиме насликајте го целиот стап осигурување дека е добро покриено. Оставив неколку гранчиња и лошиот пресек што гранката го имаше за да го направи порустичен.
 2. Отстранете го песокот од лушпите суво Користев четка, но можете да го направите како што сакате. Особено не сакам да истурам вода во неа и да имам зрна песок што подоцна се лепат заедно.

брзи и лесни занаети

 1. Земете прва школка и врзете ја, како што гледате.
 2. Од таму, следниве школки, двојно поминете ја нишката. Не е потребно да се врзе јазол, самата тежина прави напнатост и ги држи. Пробајте, ќе видите.

Занаети за украсување на домови со школки

 1. Ти можеш искористете ја предноста и направете оригинална форма со секоја лента школки. Јас се одлучив да направам 7 ленти со големината. Не го броев бројот на школки, за да биде неправилен. Само што се обидов да се разликувам од мали и големи, да.
 2. Откако ќе ја имаме исушената боја на гранката, останува само да се лакира и да се чека. Запомнете дека лакот трае многу подолго од бојата за да се исуши нормално.

летни занаети

И вака изгледа! Тој долго време сакаше да ја има, и меѓу една и друга работа на крајот ја остави. Youе ви даде огромен допир на свежина, а вистината е дека изгледа добро скоро секаде.

Не заборавајте дека ако ви се допадна овој занает или сакате повеќе, можете да нè следите на нашиот блог и каналот YouTube! До следниот пат!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.