Како да направите нараквица

БРАЗЛЕТНА

Денес ќе видиме како да направиме нараквица, што може да се користи за момче или девојче, направено на лесен и забавен начин, така што децата од куќата исто така можат да направат свои и да го носат ова лето.

Само со два елементи ќе можеме да формираме нараквица и комбинирање на боите што најмногу ги сакаме Comeе излезе од најпосебните, или за нас, да се подариме или да поминеме пријатно време со најмалите, додека тие ги прават своите. Ајде да одиме чекор по чекор ...

Материјали:

 • Дебела опашка кабел за глувче, црна боја.
 • Голема зелена дрвена топка.
 • Две помали зелени дрвени топчиња.
 • Две средни црни дрвени топчиња.

Процес:

БРАКСЕЛТА1

 • Исечивме две парчиња од околу десет инчи црн кабел и ја ставаме големата зелена топка низ едниот од нив.
 • Воведуваме подолу мала зелена топка.
 • Врземе јазол на крајот од кабелот.

БРАКСЕЛТА2

 • Другото парче жица воведуваме преку големата зелена топка, како што е наведено на сликата.
 • Ја ставаме другата мала топка и врзуваме јазол на крајот како и во претходниот. Ние се протегаме така што трите топки се среќаваат и правиме два јазли на страните за да не се движат.
 • Место сега црните топчиња и затворете ги со јазлите на страните.

Треба само да врземе лизгачки јазол и пресечете ја до големината на нашиот зглоб, затворајќи го секој крај со јазол. Можете да видите повеќе начини да направите нараквици со кликнување на следниве слики:  БРАЗЛЕТНА

Се надевам дека ви се допадна и дека ги исполнувате зглобовите со различни нараквици за да ги носите ова лето што доаѓа, исто така, ќе биде забавна активност да можете да ја правите со деца и да ги забавувате и забавувате.

Се гледаме во следниот занает !!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.