КАКО ДА СЕ ПРАВИТЕ ДЕКОРАТИВНИ ЧЕСТИ КАКТУСИ ЧЕКОР ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. чувствуван кактус. Овие растенија се многу модерни и многу декоративни, но понекогаш поради некои причини не можеме да ги имаме природно поради нивните шилци или трње, па затоа ќе научиме сами да ги создаваме на вештачки, но подеднакво декоративен начин.

Материјали

Да се ​​направи овој вид на кактус ќе ви треба следново материјали:

 • Зелен филц
 • Бело или екру предиво
 • Игла
 • Тијарес
 • Кружен предмет
 • Памук или вата
 • Силиконски пиштол
 • Лента од хартија
 • Саксија за цвеќе
 • Земјата

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство на нашите YouTube канал, можете да видите како се прави детално, за да научите лесно и да можете направи си.

Како што можеби сте виделе во видео, многу е лесно да се направат овие Кактус. Исто така, можете да го промените боја до цветот, или направете неколку со промена на тонот зелени на филц и со користење на некои потемни и полесни. Ова ќе создаде многу убави и декоративни колекции на кактуси.

Ајде да прегледаме што треба да направите за да создадете свое чувствуван кактус за да не заборавиш ништо на ништо.

 1. Исечете круг од зелен филц.
 2. Поминете ја конецот околу работ.
 3. Ставете го памукот или вата во центарот на кругот и затворете го со повлекување на вишокот конец.
 4. Поминете неколку ленти со конец преку чувствуваната топка и вметнете ја иглата низ центарот.
 5. Направете неколку јазли низ кактусот со конецот симулирајќи ги шила.
 6. Исечете ја лентата од хартиена лента на врвот.
 7. Завртете го околу себе за да го создадете цветот.
 8. Поправете го со силиконски пиштол.

И, само треба да го изберете саксија за цвеќе што ви се допаѓа најмногу, пополнете го со земја или камења и ставете го вашиот кактус.

Изгледа одлично во кој било агол од куќата. Направете ги од големина, на форма и боја сакате, и комбинирајте различни видови на кактуси за да создадете многу посебни агли.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.