Како да направите црвена лута птица со Фимо

Лута птица црвена

На Лути птици Се чини дека тие не излегуваат од мода. Оваа зависна игра им е позната на сите, или барем тие ги знаат нејзините карактери. Па, во ова упатство ќе направиме еден од нив, ќе ви кажам како да направите А. Црвена лута птица со Фимо или полимерна глина.

Потребни бои

За да ја создадете црвената Лута птица, ќе ви требаат следниве бои:

 • Бланко
 • Црвена
 • Црна
 • Amarillo

Чекор по чекор

За да ја создадете црвената Лута птица, започнете со основите, обликот на телото и стомакот.
Лута глава на птица

 1. Направете црвена топка.
 2. Создадете друга многу помала бела топка.
 3. Пресечете ја топката-знак.
 4. Удрете ја белата топка на црвената.
 5. Израмнете ја основата малку, имајте предвид дека треба да одземе скоро половина од белиот дел.

Следете го врвот.

Лут клун од птици

 1. Направете две жолти топчиња, една поголема од другата.
 2. Создадете пад со секој, вртејќи го прстот надолу од едната страна на топчето.
 3. Лепак на двете капки заедно.
 4. Залепете го клунот на главата, оставајќи го најмалиот пад.

Направи ги нејзините очи.

Лути птичји очи

 1. Создадете две бели топчиња.
 2. Здроби ги.
 3. Лепете ги на клунот еден до друг.

Лути ученици на птици

 1. Создадете уште две помали црни топчиња.
 2. Здроби ги.
 3. Лепете ги на белите очи за да ги направите зениците.

Лути птичји веѓи

 1. За веѓите направете две црни топчиња.
 2. Со нив создадете две капки.
 3. Здроби ги.
 4. Лепете ги на очите со врвовите на капките кон центарот.

Црвената Лута птица носи пердув на главата.

Пердуви на главата на лутата птица

 1. Создадете три мали црвени топчиња.
 2. Направете капка со секој од нив.
 3. Залепете ги заедно од едната страна.
 4. Залепете ги на главата на страната на една од капките, оставајќи ги врвовите на овие надолу.

Има и опашка слична на пердувите на главата.

Лута опашка од птици

 1. Направете две црвени топчиња.
 2. Со нив создадете две капки.
 3. Залепете ги заедно, овој пат само на густата страна, оставајќи ги врвовите одделени.
 4. Залепете ја опашката на тој масен дел на телото, оставајќи ги шила надвор.

И ова е резултатот.

Резултат лута птица

Децата сакаат да ставаат молив или да си играат со нив како да се во видео играта.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.