Како да направите свинче 3 по ред со ева гума

Трите по ред Тоа е традиционална игра што на децата им се допаѓа многу затоа што е многу едноставна и лесна за играње игра. Во овој пост ќе ве научам како да направите малку пооригинален во форма на цердитсигурни дека можеби ќе ти се допадне.

Материјали за да се направат 3-те по ред во форма на свиња

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Секач
 • Постојани маркери
 • Ева гумени удари

Постапка за да се направат 3-те по ред во форма на свиња

 • За почеток ви треба парче розова ева гума што мери 18 х 30 см.
 • Исечете го ако е потребно.
 • Со помош на молив заокружете го горниот дел и исечете го.
 • Ние веќе се формиравме главата на свињата.

 • Земете квадрат ева гума од боја на кожа или запалка и нацртајте овал што ќе биде муцката на свињата.
 • Исечете го и залепете го ова парче на лицето на свињата.
 • Потоа, со црн постојан маркер, направете ноздрите.

 • Сега ќе формирам очите со два црно-бели кругови од ева гума.
 • Јас ги направив со моите вежби, но ако немате, можете да користите приклучок за водич.
 • Откако ќе заврши, ќе ги залепам на лицето и ќе го нацртам со маркер јазичиња.

 • Уши Јас ги направив со овие триаголни парчиња заоблени на врвот.
 • Можете да ги исечете до големината што ви се допаѓа најмногу, така што ќе имате различни дизајни на свињи.
 • Лепете го од задниот дел, а потоа од врвот до напред.
 • Направете го истото со двете уши.

 • Отсечени 4 ленти од ева гума што ја мерат 16 х 1 см.
 • Лепак 2 вертикално и 2 хоризонтално за да се формира решетката.
 • Да се ​​изврши чиповите Одам да користам кругови и срца.

 • Залепив бело срце на црвена позадина и наопаку за да можеме да ги разликуваме плочките.
 • И со ова ги завршивме нашите 3 по ред, сега можете да играте и да се забавувате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.