Како да направите starвезден венец

 

Starвезден венец

Денес во CraftsOn ќе ви покажеме како да направите убаво starвезден венец.

на венци се елементи што се користат во основа за красат роденден а ги користиме и на Божиќ.

Има разни модели и дизајни, многу варијабли кои со малку фантазија можеме да ги направиме по наш вкус.

На родендени ние користиме виси на ид, со некоја фраза или знаци и генерално, тие се во форма на триаголник и го украсуваме целиот wallид.

Ако користиме нашата креативност, можеме да ги направиме со формата што сакаме да ја користиме како украсен елемент во спалните соби или во кој било агол од нашата куќа.

Што ако правиме венци во форма на starвезда и ги користиме за украсување на девојки спална соба?

Денес ќе ви покажеме дека е многу лесен и ефтин украсете со венец од везди.

Материјали за правење garвезден венец:

 • Картон во боја
 • Бел картон
 • Хартија со обрасци (може да биде хартија за завиткување)
 • Пиштол за лепило
 • Украси како панделки, лакови и сè што сакате
 • Дебел кабел или лента
 • Тијарес
 • Moldвезден калап, кој ќе го најдете подолу, подготвен за печатење

Материјали од Starвездена венец

Калап за Starвездени векови

moldвезден калап

Чекори за правење starвезден венец:

Чекор 1:

Ние сечеме starsвезди на различни картички и на најфината хартија исечевме starsвезди повеќе девојчиња, во овој случај сечеме по 2 во секоја боја, доколку сакате поголема венец исечете повеќе количина.

Starвезден венец чекор 1

Чекор 2:

Ние ги украсуваме вездите како што најмногу сакаме, во овој случај ги погодивме theвездите од потенка хартија над белата starвезда и другите starsвезди што ги украсуваме со лакови.

Starвезден венец чекор 2

Чекор 3:

Ние исечеме лента со кабел се додека големината ја сакате вашата венци и ние ги лепиме starsвездите, оставајќи a простор меѓу нив.

Starвезден венец 2

 

Конечно, можеме украсете со лакови или со додатоците што најмногу ви се допаѓаат.

¡Ја спуштивме слушалката на theидот и воилата!

Тие ќе постигнат со едноставен детал а нежен и шарен простор.

Тие исто така можат да ги направат внатре форма на срце, ако станува збор за момче, тие можат да се направат во форма на чамци или истите starsвезди во други бои.

Се гледаме следниот пат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)