Како да ставите лепенка на панталоните

ДОROУВАЧИ

Дали се појавуваат влошки за колена што ги лепите со железо за да ги поправите скршените панталони на најмалите во куќата ???

Денес ви покажувам забавен начин до како да се стави лепенка на панталони. Сигурно дека не излегува.

Материјали:

Материјалите за да се направи оваа лепенка за чудовишта се следниве:

 • Дебела нишка. Јас го користев Египетскиот памук број 12.
 • Чувствував. Таа мора да биде густа и квалитетна, исто така можете да користите тампон или друг вид ткаенина.
 • Ножици
 • Игла.
 • Пинови.

Процес:

За да ја направиме лепенката, ќе следиме три чекори:

 • Подгответе ја дупката:

ТУROАРИ1

 1. Проширете ја кланицата каде што е областа каде што ќе ја направиме нашата лепенка за чудовишта.
 2. Отворете ја дупката со неколку парчиња.
 3. Преклопете навнатре и прицврстете ги со иглички.
 4. Поминете со поткопување околу контурата на дупката.
 • Поставете ја ткаенината.

ТУROАРИ2

 1. Зашијте ги очите. Со двојна нишка ќе дадеме неколку вкрстени конци што ќе нè направат погледи кон нашето мало чудовиште.
 2. Takeе направиме мерења на дупката што треба да се покрие и ќе исечеме правоаголник малку поголем од дупката и другото парче во форма на пила што ќе служи како заби.
 3. Presentе се претставиме во дупката воведувајќи ги овие две ткаенини одвнатре, и ќе се прицврстиме со иглички за да не се движи. Willе дадеме фалење за да работиме подобро.
 4. Passе поминеме прв бод околу прегледот на дупката и втор, така што ткаенината е добро прицврстена за панталоните.
 • Завршете го парчето.

ТУROАРИ3

 1. Ние го отстрануваме печењето од контурата на дупката и ја свртуваме кланицата.
 2. Ние го исекуваме вишокот ткаенина за да не пречи внатре. Како што се чувствува, не е потребно да се заврши за да не се расипе, ако ставите друг вид ткаенина, треба да го земете предвид ова.

ТУROАРИ4

Паметно !!! веќе ја имаме нашата лепенка поставена следејќи ги три чекори. Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира, гледаме е следниот занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.