Како лесно да се направи лак

ЛИСТА

Во денешното упатство ќе ви покажам како да се врзуваат лесно така што ќе изгледа добро првпат и да можеме да го користиме во кој било наш занает.

Само на неколку чекори ќе ја имаме јамката подготвена, ајде да одиме чекор по чекор ...

Материјали:

За да ја направиме јамката, ќе ни требаат:

ЈАКА 1

 • Лента, која било боја и не многу густа.
 • Кујна вилушка *.
 • Ножици
 • Полесни

* Може да биде секаков вид вилушка, во случајов е кујна затоа што е поголема и сакав да излезат од оваа големина. Во зависност од ширината на вилушката, вака ќе излезе јамката.

Процес:

ЈАКА 2

 • Ние исековме околу осум инчи од лентата. Оној на сликата е половина сантиметар и е направен од сатен во чоколадна боја.
 • Ние ќе ја поставиме кујната вилушка на лентата, како што е на фотографијата.
 • Ние ќе ја преминеме лентата како што покажува сликата: десниот крај на лентата над левата страна и ќе го ставиме во внатрешноста на вилушката. (Ако вилушката има четири бандажи, ќе ја вметнеме и низ центарот).

ЈАКА 3

 • Овој крај ќе го поминеме низ долниот дел.
 • И со двата краја ќе направиме јазол.
 • Ние ја отстрануваме лентата од нијансите на вилушката.

ЈАКА 4

 • Willе ги исечеме остатоците од краевите.
 • Willе ги запалиме финишот за подобра завршница.

И ќе ја имаме нашата вратоврска подготвена, за да можеме да го сместиме во нашите занаети: на картички, кукли, кутии, тегли ... каде и да не однесе нашата фантазија.

ЈАКА 7

Како во кутиите за подароци… Гледате колку е лесно, можете да направите неколку и од разни бои за да ги имате подготвени во нашите занаети.

Се надевам дека ви се допадна и дека ви помага во вашите креации, ќе ми кажете, знаете дека можете да лајкувате и споделувате на социјалните мрежи и за какви било прашања со задоволство ќе ви одговорам. Се гледаме во следниот занает.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.