Како да везете име рачно за да ги персонализирате вашите проекти

ИЗВЕШТАЈ-ИМЕ Здраво на сите!!!. Не знам дали ќе ти се случи како мене да сакам да персонализирам ткаенини, ставајќи го името, или во торба за ужинка, во тоалетна торба, во библиотека за училиште и така можев да продолжам да набројувам бесконечни работи. ..

Денес ќе ви покажам кој е системот што го користам везете име со рака за што се надевам дека е многу корисно прилагодете ги вашите проекти за шиење.

Материјали:

Материјалите што ќе ни бидат потребни се многу едноставни и основни за шиење, сигурно ќе ги имате дома:

 • Интерлинирање (Од оној што се држи на едната страна).
 • Тема за везење (Користев 5gr египетски конец).
 • Игла (Треба да биде дебело за да може да се помине конецот).
 • Молив или маркер на оние што се бришат со примена на топлина.

ВЕБЕЛ-ИМЕ1

За да го направам името, го сторив тоа слободно, но можете да изберете да го испечатите и потоа да го пронајдете на ткаенината каде што ќе стои вашето везено име.

 1. Ние сечеме парчето од ткаенина и флизелин што ќе ги користиме.
 2. Ние применуваме топлина, така што двете парчиња се држат заедно.
 3. Ние го обележуваме името на ткаенината.

(Можете исто така да го нацртате името на ткаенината прво, со цел да го исечете она што ви треба, или направете го тоа директно на предметот за да го персонализирате).

ВЕБЕЛ-ИМЕ2

Сега е време за вез, ќе ви објаснам во овие четири чекори:

 1. Ја поминавме иглата од задниот дел на ткаенината (4).
 2. La повторно воведуваме преку истата страница и даваме бод што ја држи конецот како што е на сликата (5).
 3. Го повторуваме истиот претходен чекор, со што останува форма на ланец.
 4. Ние ја следиме ознаката на писмото и кога ќе стигнеме до крајот ја држиме последната точка со поминување на иглата на другата страна од ткаенината.

ВЕБЕЛ-ИМЕ3

Можеме само врзете се од погрешната страна на ткаенината, бидејќи тој дел не се гледа. И така, имаме везени писма и персонализиран предмет.

Се надевам дека ви се допадна овој занает и дека ќе го примените во пракса, сигурен сум дека во некои ваши проекти ќе биде многу корисен. Веќе знаете дека можете да го споделите, да дадете слично на иконите на врвот, да коментирате и да прашате што сакате, бидејќи ние сме среќни да одговориме на вашите прашања. Се гледаме на следната самодоверба.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)