Како да направите кукли од предиво пом пом

Куклите што ќе ве научиме да ги правите денес се идеални за украсување на детската соба или да ги научиме да направат по желба и да ја направат омилена играчка, претходно ве научивме да направите помпони со предиво за украсување на различни креации и Денес ќе ви покажеме друга употреба: кукли со предиво помпони.

Материјали: 

-Различни обоени столбови

-Шарни средства за чистење на цевки

-Очи за полнети животни

-Два картонски дискови

-Шарени пластични сфери

-Пенкала

-Лепак

Елаборат: 

Чекор 1: 

Направете предиво помпони со инструкции (Количината на помпони што мора да ја направите зависи од бројот на кукли што сакате да ги направите, особено ако треба да ги подарите)

Чекор 2: 

Кога ќе ги завршите помпоните, видете како секој му дава личност со лепење на пердуви што можете да ги користите како антени, средства за чистење на цевки во боја што можете да ги користите како раце и нозе, пластични очи за полнети животни и пластични сфери што можат да бидат за носот Разновидноста на дизајни што можете да ја направите е многу обемна и ова ќе ви овозможи да ја направите секоја од овие кукли во различен стил.

Чекор 3: 

Кога ги поставувате сите елементи, мора да ги оставите вашите кукли на безбедно место каде што можат да се исушат најмалку 6 часа (препорачуваме да користите силикон за да ги направите, но ова е опционално)

Сега кога се подготвени, можете да ги ставите во неколку кутии за подароци или вреќи или да ги однесете на местото што сакате да го декорирате со нив.

Слики: родители

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.