Како да направите обележувачи

Како да направите обележувач за копија

За оние кои се loversубители на книги, ова занаетчиство тие ќе го сакаат тоа, како да направите обележувач книги е чекор по чекор дека денес ќе ти покажам.

Убав подарок за таа личност која секогаш има книга за читање.

ова обележувач што ви го донесов денес, тоа е одлична идеја за прилагодете ја вашата омилена книга или само подарете, тоа може да биде убава идеја за него Денот на таткото.

Може да се користи и како маркер за дневник, полесно да го организирате вашиот ден за ден и да не заборавите на каква било обврска.

Во овој случај ќе го сториме тоа во А. прилично трезна боја како чоколадо кафеава, давајќи му малку живот и боја со розова во деталите, но може да биде и многу забавно да се направи на залиха на обоени картички.

Материјали за изработка на обележувачи:

 • Актуелна картичка или хартија од кансон во чоколадна боја
 • Цинтас
 • Скорка или чипка
 • Пом пом лента
 • Мувла (лента од 30 см х 5 см)
 • За печатење што го оставам подолу, можете да го испечатите на рециклирана хартија или картон во друг тон
 • Пиштол за лепило
 • Лепак
 • Тијарес

материјали за изработка на обележувачи

За печатење:

за печатење за да направите обележувачи

Чекори за да направите обележувач:

Чекор 1:

Ние го исекуваме картонот според калапот што го направивме.

На врвот, лепиме лента со раковини или чипка.

Ние ја пробиваме страната и поминавме неколку ленти од лентаТие можат да бидат панделки во различни бои и отпечатоци. Би било супер забавно.

чекор 1 обележувач

Чекор 2:

На дното на обележувачот, лепиме уште една лента од фестон или чипка и зад обележувачот, лента помпони, така што само помпоните се видливи напред.

чекор 2 обележувач

Чекор 3:

Конечно, на врвот, вежбаме од другата страна што претходно го подготвивме, поминавме друга лента и ја поставивме „«убовни книги“ за печатење.

чекор 3 обележувач

На овој начин веќе ќе го имаме нашето обележувач подготвени да подарат или да започнат да уживаат во книга.

Се надевам дека ви се допаѓа.

Се среќаваме во следната!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.