Како да направите пеперутки од филц

како се прават пеперутки од филц 2

Ние споделуваме со вас а упатство за правење филц пеперутки.

Пеперутки што можат користете за украсување, или за роденденски сувенир.

Фелт е одличен материјал за изработка на секаков вид занаети, бидејќи на прво место е економично и има крута текстура која е многу лесна за ракување.

Во упатството што го споделувам денес, ќе видите колку е лесно направете чувствувани пеперутки

Вклучува калап што е подготвен за зачувување и печатење.

Материјали за правење пеперутка од филц:

 • Се чувствува во посакуваните бои
 • Нишка во боја што одговара на чувствуваниот
 • Вода
 • Декоративни елементи како копчиња, панделки и тул
 • Дрвен стап

материјали за правење пеперутки од филц

Мувла за правење пеперутки од филц:

El мувла е подготвена за да можете да го зачувате на вашиот компјутер и да печатите.

Можете да го проширите Ако сакате да направите поголеми пеперутки, сакате да направите украсни перници на пример.

мувла за правење пеперутки од филц

Чекори за правење пеперутки од филц:

Чекор 1:

Ние ги исекуваме калапите Во филтот, како што гледаме на сликата, користиме две бои, розова за најголемата пеперутка и црвена за најмалата.

Ние го исечевме малото тело во розов филц.

Така што пеперутка сме поригидни и со тело, исековме две големи пеперутки.

како да направите пеперутка од филц чекор 1

Чекор 2:

Ние готвиме двете големи пеперутки, користејќи шевови во друга боја што е во контраст со филц.

Ние лепиме мало тело на пеперугата, на црвените крилја, како што гледаме на сликата.

како да направите пеперутка од филц чекор 2

Чекор 3:

Да се ​​стави крај, лепиме едно парче на другото.

Ние украсуваме како што сакаме, во овој случај, користиме бисери за очи и украсете со копчиња и лента.

Ако тие ќе ги користат за сувенири, најзабавно би било лепи ги на дрвен стап, претходно наредени со ткаенина или едноставно насликани.

Во овој случај линија стап со розова лента да одговара на боите на пеперугата.

Исто така, поставете а лента од тул по пеперугата.

како се прават пеперутки од филц 1

Дали ти се допадна? Ако сакате да направите гумени пеперутки ева, кликнете на врската што штотуку ве оставивме. Nextе се сретнеме следниот пат!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.