Како да направите приврзоци со предиво и жица за украсување

занаети со предиво

Можете да направите многу работи со волна, а исто така и со жици. Комбинација од обете ни дава многу можности и аргументи. И токму од таа причина денес ви донесувам како да направите приврзоци со волна и жица. Со неговите форми, можеме да украсуваме од вратите на плакарот како што тоа го правев, до мобилните, фигурините или колку што ќе достигне нашата фантазија.

Значи, без понатамошно разочарување, ќе ви покажам како го направив тоа.

занаети што треба да се прават со материјали за домаќинството

Материјали

 • Волна од различни бои
 • Навојна жица
 • Тијарес

Proceso

Занаети за украсување на куќата

 1. Со жицата правиме полигонални форми според нашите преференции. За сложени форми, користете една нишка. Ако формата што ќе ја направите е поедноставна, можете да им дадете малку поголема цврстина со две додатоци на конец. Во зависност од дебелината на про clearирната жица, онаа што ја имам е добра.
 2. Започнете со врзување на предивото на фигурата што сте ја направиле. Исечете ги краевите што е можно повеќе и помогнете да го маскирате.

занаети со конци и полигонални фигури

 1. Превртете го прегледот на секоја форма со предиво. Направете го тоа со мало раздвојување и потоа направете втор круг, следејќи ја областа што остана со простор при поминување на предивото. Помалку е макотрпно и е порамнолично, отколку да не направиш ниту еден круг.
 2. За последниот чекор, заплеткајте ја фигурата со преминување на конецот околу нејзините контури. Не затегнувајте премногу, бидејќи во спротивно ќе ви биде тешко да ја вратите формата што сте му ја дале.

како се прават приврзоци за украсување

 1. И, конечно, повторете го процесот за секое парче што сте го направиле со жичен конец. Можете да направите иста фигура или не, или иста боја за сите нив или не. Тоа е прашање на вкус.

занаети за украсување мебел

И тие се подготвени да го украсат плакарот! Или theидот, или кое било друго парче мебел, па дури и да направите обесен мобилен телефон.

Можете да видите повеќе занаети следејќи нè на блогот, или ако сакате, следете нè на нашиот YouTube канал каде имаме мноштво видеа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.