Како да направите сувенири за бонбони

како се прават сувенири од бонбони

Денес ќе споделиме упатство што треба да го направиме роденденски сувенири во форма на бонбони.

Оригинали и многу евтино.

Организирајте а роденден на дете Генерира малку вознемиреност и стрес.

Ние бараме совршенство од повеќе минимални детали, ние бараме оригиналност во сите аспекти и дека роденденот е запаметен по својата деликатес и добар вкус.

Сувенирите се многу важен детал, бидејќи тие се сувенир што гостите го носат дома.

Особено во сувенири треба да бараме да бидеме  пооригинално и деликатно, и ако бараме да бидеме оригинални, не можеме едноставно да одиме во куќа за забави и да го купиме истото како и секогаш, идеалот е направете го тоа сами. 

Од таа причина, денес ви донесувам А. упатство за правење сувенири за бонбони.

Тие служат за родендени на девојчиња и момчињаВо овој случај, го направив тоа во розови нијанси, за роденден на бебе.

Материјали за правење сувенири во форма на бонбони:

 • Креп хартија во бела и розова боја
 • Тоалетни хартиени цевки или кујнски цевки за хартија
 • Обвивка за подароци во бои што можат да се комбинираат
 • Цинтас
 • Ножици
 • Лепак

материјали за правење сувенири во форма на бонбони

Чекори за правење сувенири во форма на бонбони:

Чекор 1:

Ние сечеме правоаголник на розовата крепе хартија.

чекор 1 да направите сувенири во форма на бонбони

Чекор 2:

Ние ја ставаме картонската цевка во центарот и почнавме да навиваме. 

чекор 2 да направите сувенири во форма на бонбони

Чекор 3:

Како што можеме да видиме на сликата подолу, ние навиваме и ние му даваме форма на карамела.

чекор 3 да направите сувенири во форма на бонбони

Чекор 4:

Ние ги врзуваме страните со лентата што ја избираме и го пресекуваме вишокот хартија, од една страна е каде ќе ги поставиме третирањата или што најмногу ви се допаѓа, а потоа повторно се врзуваме.

чекор 4 да направите сувенири во форма на бонбони

Чекор 5:

Ние ја мериме големината на цевката, а потоа пресекуваме правоаголник на хартијата за завиткување помал од големината на цевката.

Во овој случај, ги искористив формите на хартијата за да ја пресечам.

чекор 5 да направите сувенири во форма на бонбони

Чекор 6:

Ние го залепиме правоаголникот во подготвената цевка.

чекор 6 да направите сувенири во форма на бонбони

И така наскоро би ги имале овие прекрасни сувенири во форма на бонбони.

Во следното сме со повеќе идеи!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.