Магнет од кактус Каваи за украсување на вашиот фрижидер во лето

Лето е и е многу жешко, што нè потсетува на пустината и ако има карактеристичен елемент на овој пејзаж, тоа е кактусот. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. магнетен каутус од гума ева став украсете го вашиот фрижидер ова лето

Материјали за производство на магнет за кактус каваи

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Постојани маркери
 • Ева гумени удари
 • Алкохол и памук
 • Магнети

Постапка за производство на кактус магнет каваи

 • За почеток, потребен ви е зелен правоаголник од гума ева со големина што сакате да го направите вашиот магнет.
 • Со помош на молив заокружете го горниот дел и исечете го ова парче.
 • Додадете ги краците, направете ги неправилни, така што повеќе личи на природен кактус.

 • Лепете ги рацете на страните.
 • Со зелен маркер ќе направам малку брановидни линии што ќе минуваат низ телото на кактусот.
 • Theе ги направам трњето со зелен маркер во потемен тон за да има контраст.
 • За да ги формирам очите, ќе користам два бели и два црни круга што ги направив со удирањата.

 • Откако ќе се формираат очите, ќе ги залепам на лицето, а исто така и некои руменила што ги направив во светло розова пена.
 • После тоа, ќе направам насмевка со црн маркер и искри во очите со бел маркер.

 • За да го завршам кактусот, ќе ставам цвет на главата и во центарот со розова ознака, ќе направам спирала.

 • Продолжуваме со тенџерето, потребни ви се овие две парчиња, многу лесно се сечат.
 • Лепете еден врз друг за да го формирате садот и проследете го работ со кафеав маркер.
 • Следно, земете памук и натопете го во алкохол за да ја замаглите кафеавата боја и дајте му го овој реален изглед на нашиот сад за цвеќе.

 • Користете ја белата боја за да му дадете малку сјај на тенџерето.
 • Залепете го кактусот под тенџерето.
 • Со маркери, украсете го садот што прави спирали, кривини, точки и сл ...

 • Бидејќи нашиот проект е магнет, само треба да лепам еден на него од позади и на тој начин е подготвен да се стави во фрижидер.

Досега денешната идеја, се надевам дека ви се допадна, ако ја сакате, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ayla dijo

  Хахаха го сакам твојот кактус, тоа е какада
  Голем бакнеж !!!!