3 ИДЕИ ЗА КРЕИРАЕ БОRИНИ ДЕКОРАЦИИ со калапи за кукни

Во ова туториал ти носам 3 идеи да создадете свои Новогодишни украси со нешто толку лесно да се добие и ефтино како калапи за колачи. Тие се многу едноставни и можете да ги направите дури и со најмалите во куќата.

Материјали

Да ги направам овие занаети ќе користиме како заеднички материјал калапи за колачи. Покрај овие, ќе ви треба и следново материјали:

 • Силиконски пиштол
 • Картон
 • Мушка или мушка во форма на топка
 • Cица или конец
 • Тијарес
 • Стапче за ражен
 • Помпон
 • Картичка
 • Божиќни марки
 • Мастило за поштенски марки

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор на секоја од 3 идеи со калапи за торта. Тие се многу лесни и можете детално да го видите нивниот процес.

Ајде да го прегледаме чекори да следат од секоја од занаети за да не заборавиш ништо и можеш направи си дома

Мали ангели приврзоци

Да ги направам овие приврзоци ќе ви требаат зрнца во форма на топка, калапи за торта, ножици, силиконски пиштол и жица. Преклопете една од хартиите за cupcake на половина двапати, и исечете го клунот. Кога ќе го отворите, ќе видите дека има дупка со дупка во центарот, таму мора да го внесете кабел, а исто така мора да го поминете низ кружната мушка и да ја земете назад, за да можеме да го обесиме малиот ангел. Направи јазол на крајот и запечатете го со силикон. Преклопете ја хартијата за кеккејк повторно и ќе ја имате Cabeza и костум на малиот ангел.

Да се ​​стави на за жал Преклопете две бели облоги за кеккеј повторно двапати. Треба да ги залепите на страните од клунот. Pendе имате подготвен приврзок за мал ангел за украсување на елката, на венец или на врата, на пример.

Декоративни дрвја

За украсни дрвја Потребни ви се хартиите за кекси, ножици, картон, стапот за ражени, помпон и пиштол за лепило. За дрвото да се одржи, исечете парче од картон што ќе направи од база, и кликнете на неа стап за ражени во. Добро поправете го со силикон за да не падне. Во чепкалката заби забијте ги калапите за кеккејк и додека одите нагоре, исечете парче од нив и затворете ги повторно, на овој начин тие ќе станат сè помали.

Кога ќе стигнете до крајот, ќе го погодите помпон како starвезда и ќе имате готово декоративно дрво. Направете ги боите што ги сакате, во бело тие се елегантни, во покласично зелено и во многу весели и оригинални бои.

Божиќна картичка

Изберете еден Божиќна картичка бојата и големината што ги сакате. Покрај тоа, ќе ви требаат калапи за кеккејк, повторно помпон, силиконски пиштол и марки и мастила со дизајн и бои што најмногу ви се допаѓаат. Започнете со преклопување на една од хартиите за cupcake на половина и залепете ја на картичката. Направете го истото со друг и залепете го малку повисоко. Следниот треба да го преклопите на половина двапати и да го залепите исто така одозгора. На врвот на оваа трета хартија ставете ја помпон.

Сега кога го имаме главниот елемент што е cupcakes дрво, можете да ја украсите вашата картичка со поштенски марки што сте ги избрале. Можете да направите илјадници различни и персонализирани картички.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.