Pendердан со приврзок со капсули за кафе

ѓердан од приврзок капсули за кафе неспресо

Ecердани или приврзоци тие се неизоставен дел од комплетите додатоци за жена која сака додатоци за нејзината облека и дневни облеки. Во овој пост ќе ве научам како да рециклирате капсули од кафе и да го направите овој приврзок или ѓердан многу соодветен за секаков вид облека, бидејќи се користат неутрални бои како што се црно-бело.

Материјали за изработка на ѓердан / приврзок

 • Празни и чисти капсули за кафе
 • Нешто да ги уништи како кујнска табла или чекан
 • Бела и црвена боја ева гума
 • Копче
 • Прстен за накит
 • Laceердан, ланец или држач за кабел
 • Шил да се направи дупка

Изработка на ѓердан / приврзок за капсула кафе

 • Изберете ја бојата на капсулата што ви се допаѓа најмногу, запомнете дека можете да направите неколку модели.
 • Скршете ја капсулата со помош на предмет како што се кујнска табла, чекан, итн ...
 • Со помош на ева гумените перфоратори создаваат круг и цвет.
 • Копчето за дизајнот што ви се допаѓа најмногу подгответе го.

ѓердан од приврзок неспресо

 • За почеток, залепете го кругот на горниот дел од смачканата капсула. Може да биде во центарот, на страна или каде и да сакате.
 • Потоа, залепете го цветот од гума ева на врвот на кругот. Јас го одбрав црвено.
 • За да завршите, ставете го копчето во центарот на цветот.
 • Направете дупка со помош на остар предмет во капсулата и вметнете го прстенот.
 • Сега треба само да го поставиме кабелот, ланецот или поддршката за да го обесиме нашето создавање на вратот.

ѓердан од приврзок неспресо

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна и ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

И, ако сакате занаети со капсули од кафе, јас го предлагам овој друг модел кој сигурно ќе го обожавате.

Се гледаме во следниот проект. Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.