Карневалска маска за деца

Карневалска маска

Денес ви покажуваме а занаетчиство одлично за деца. Бидејќи сме во сезоната на карневалот, многу е лесно да ги забавуваме со вакви занаети. А) Да, споделуваме семејни моменти и одбележувањето на популарните фестивали.

El Карневалот Тоа е популарна забава што се слави во многу делови на светот, особено во Шпанија, Канарските острови, Бразил, Уругвај итн. Во сите нив, сличен е и моделот на забава, каде што сите се облекуваат за да поминат една ноќ на скандал, покрај тоа да уживаат во некои критички стихови. Јас сум особено обожавател на карневалот во Кадиз и навистина уживам во овие занаети.

Материјали

 • Бел картон.
 • Фолио, молив и гума.
 • Yellowолта боја.
 • Дебела црна ознака или црна боја.
 • Ножици
 • Ревност.

Proceso

 1. Изведување на скеч на маската.
 2. Пренесете ја оваа маска на Бел картон и обележи го.
 3. трим, празнејќи ги очите.
 4. Pintar горниот дел и очите на црно.
 5. Исто така насликајте го веѓи и солза.
 6. Насликајте и исечете a месечина и aвезда.
 7. Залепете го на врвот на маската.
 8. Залепете бела лента на страни на маската.

Повеќе информации - Направи сам: Карневалска маска

Извор - Со моите деца


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.