Како да направите картичка за Ноќта на вештерките

како да се направи-картичка за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките доаѓа. еден од најочекувани датуми за деца низ целиот свет.

Од таа причина денес ви донесуваме А. упатство за правење картичка за Ноќта на вештерките.

На Ноќта на вештерките, момчињата ги сакаат Покани ги твоите пријатели, облечете го вашиот најстрашен костум и излезете да побарате задоволства.

Како да подготвиме а супер забавна забава за момците овој Ноќ на вештерките?

За тоа ќе направат треба покани, така што забавата е што е можно пооригинална.

Денес ви кажуваме како да направите картичка за Ноќта на вештерките!

Значи, момчињата ги покануваат своите пријатели и им е загарантирана забава.

Материјали за правење картичка за Ноќта на вештерките:

 • Картон со црна и портокалова боја
 • Црна и портокалова лента
 • Писма што го формираат посакуваниот збор. Овие букви можете да ги најдете во која било занаетчиска продавница или едноставно да пребарувате на Интернет и да ги испечатите.
 • Декорации поврзани со Ноќта на вештерките, тие исто така ги добиваат на Интернет.
 • Тијарес
 • Лепак
 • Удар со дупки од хартија

материјали за Ноќта на вештерките-картички

Чекори за правење картичка за Ноќта на вештерките:

Чекор 1:

Ние го исечевме црн картон правоаголник од 30 см х 15 см и ние се преклопуваме на половина, со што се формира основата на картичката.

Ние ги исекуваме буквите во акции на портокалови картички.

чекор-1-картичка за Ноќта на вештерките

Чекор 2:

Ги ставаме буквите на капак на картичката, асиметрично, за да ни биде позабавно.

чекор-2-картичка за Ноќта на вештерките

Чекор 3:

Ако сакате да го користите Фотошоп, Можете да направите некои од украсите на неа, во спротивно можете да ги набавите додатоци за картички на Интернет.

Во овој случај, користам тиква, каде што внатре е фразата што ја поканува забавата.

чекор-3-халивуд-картичка

Чекор 4:

Почнавме да украсете ја внатрешноста на картичката.

Во овој случај, користете вампирски слики и држете се внатре во картичката, исто така, на некој начин асиметричен, заедно со тиквата што ја видовме порано.

чекор-4-картичка за Ноќта на вештерките

Чекор 5:

Идејата е оригинална и забавна картичка, затоа и јас залепете го вампирот, како да излегувате од картичката, што ќе ни даде 3Д чувство.

чекор-5-картичка за Ноќта на вештерките

Чекор 6:

На дното на картичката, вежбаме, ги поминуваме црно-портокаловите ленти, потоа закачивме други украси, на оваа картичка беа обесени лилјаци.

чекор-6-картичка за Ноќта на вештерките

Чекор 7:

Да се ​​стави крај, ние ги удираме страните на картичката и повторно минуваме обоени ленти.

како да се направи-картичка за Ноќта на вештерките

Супер забава нели?

Се надевам дека ви се допаѓа, ќе се сретнеме во следната.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.