Minions срцева картичка за Валентин

Секоја година Сан Валентин обидете се да бидете пооригинални и доколку има нешто што е модерно, тие се потчинети. Во овој пост ќе ве научам како да направите оваа картичкаТоа е во форма на срце со лице на еден од овие ликови. Совршено е да се прави со деца дома.

Материјали за изработка на картичката Minions

 • Картон во боја
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Постојани маркери

Постапка за изработка на картичката Minions

 • За да започнете, отсечете правоаголник од жолт картон околу 16 х 32 см.
 • Преклопете го на половина.
 • Со молив и слободно реми силуетата на срцето, но со големо внимание така што левиот дел при сечење не се одвојува од другата силуета.
 • Исечете го внимателно.

 • Лепак лента од црн картон приближно Ширина 1 см на врвот на срцето, што ќе биде лентата што ја носат очилата.
 • За да се формира очилата и очите Toе користам кругови од ева гума во сива, бела и црна боја. За ова ќе ги користам дупките за дупки, но ако немате, можете да користите компас или приклучоци.
 • Pasteе ставам едно над друго од највисоко до најниско и ќе имаме формирани две очи.

 • Следно, ќе ги залепам на врвот на црната лента, точно во центарот.
 • За да се формира костум, Glueе залепам правоаголник од сина градежна хартија веднаш до дното, а потоа ќе го исечам вишокот од задниот дел.
 • Суспензери Toе ги направам точно исти, користејќи две ленти картон ширина од 1 см. Cutе го пресечам останатото.

 • Уста Toе го направам со лепење на мал црвен круг во половина црн круг и ќе го поставам во центарот на лицето.
 • За трегерите, користев две срца во форма на копчиња.
 • Cardе ја завршам оваа картичка, пишувајќи со сребрен маркер зборовите „те сакам“ и ќе го направам џебот со повратен удар.

Сега треба само да ставиме убава порака внатре на картичката и… да ја подариме !!!

Се надевам дека ви се допадна, се гледаме на следното упатство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.